Avatar uživatele
Johnny389

Tip na domácí zvíře

Ahojte měl by jsem otázku ,jestli nemáte nějaký tip na domácího mazlíčka, který je vhodný pro byt.Nechci psa ani kočku ,spíše něco jako je křeček. Aby to zvíře taky nebylo moc finančně náročné.Napište popřípadě nějaké zkušenosti s daným zvířetem.Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4005 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NemamSlov

Odpoveď byla označena jako užitečná

neviem ako si financne narocny ale kupil by som si morske prasiatko alebo kralika, keby si chcel nieco operene skus andulku alebo korelu, taktiez by som odporucal žaka je sice trosku drahsi, ale dostanes ho s papiermi a dokaze sa naucit vyse 300slov a je s nim strasna sranda, viem podla vlastnych skusenosti :), ak by si chcel žaka tak ale odporucam kupit este ked je mlada lebo sa vie naviazat na pana a ked sa naviaze na teba tak mozes s nim behat na pleci ako pirat a neuleti ti :) iba v pripade ze ho nieco nastrasi ale staci mu zastiknut kridla u zvelolekara a daleko neuleti :)
Doplňuji:
zverolekara

Upravil/a: NemamSlov

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

ten papoušek je bezva nápad vážně se naučí mluvit :D
Doplňuji:
fretky příšerně páchnou, osmák ti
bude utíkat a nikdy ho neochočíš :(
morče nežije moc dlouho a je hlučné..
a křeček je chudák zavřenej jen v kleci..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Křeček, morče, králík, fretka, osmák..vše potřebné o chovu najdeš na netu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Když mazlíčka tak jedině psa nebo potkana. Pokud chceš rybu, tak delfína.
Pokud jenom chceš něco živého, chyt si šneka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

potkan, Má zkušenost (vlastnosti se mohou lišit kus od kusu):
necha se dobře ochočit, je docela akční, bez problémů si za tebou doběhne a vyšplhá se po kalhotách 😉, cestování i zvládá, když nás vyhodili z vlaku že dál nepojedou a venku bylo –20, jen jsem ho pustil za košili a zvládl to bez problémů. Sám je téměř němej a tichej (pokud zrovna něco neshazuje ze stolu). Poměrně čistototnej (potřebu se naučí vykonávat na jednom místě – většinou). Životnost kolem 2 let ☹, denní režim lidem poměrně přátelský. Jeden průšvih: rád okusuje téměř cokoli, hlavně kabely, čalouněná křesla apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

co zkusit osmáka degu,papouška,pot­kana nebo
akvarijní rybičky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elis Pokorná

Potkan :) Navzdory pověrám jso uto čistotná zvířátka. Moje holky i kakají a čůrají do záchůdku. Dají se naučit různé povely, jsou roztomilí, zvídaví a chytří :) Potkan u mě vede.
Dále mám činčilku, ale ta není na mazlení, spíš na pozorování, ale je s ní sranda.
A pak mám dvě králíčandy :) Hodný a mazlivý :)
Papoušci nebo krkavcovití ptáci jsou taky úžasný společníci, toho taky doporučuju, snad hned po potkanoj! :)
Doplňuji:
A mě potkani nic neokusují.Snad jenom moje ucho :D

Upravil/a: Elis Pokorná

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Dochy,
já měla krásnýho bílýho tlustýho potkana Pepíka a
choval se na vlas stejně, jako ten Tvůj byl hodnej
čistotnej, furt se olizoval a ten jeho krásnej růžovej
jazýček na ten nezapomenu, když jsem jedla chleba
tak baštil se mnou .. miloval hrášek z plechovky .. to
si s ním hrál fotbal a pak si ho odnesl do akvárka :D
jednou jsem nechala schválně na stole jeden krajíček
a on byl tak fikanej to se nevidí sledovala jsem ho, jak
ho táhne a co mu to dalo práce vytáhnout ho celej k
sobě do „bytečku“ potom chytil nějaké breberky nevím
jaké, jestli je měl už z prodejny a ve Zveráku mi prodali
asi nevhodný postřik až mu tekla krev z nosních direk to
bylo hrozný !! chudáček Pepík já řvala jak želva zemřel mi
v dlani to bylo hrozný .. měla jsem ho moc ráda ..

před 4004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

No nám občas utíkal pod skříň. Ženu bavilo dát mu kousek papíru a on si ho táhnul pod skříň a zakopával jak si na něj šlapal 😉 Jednou ho něco popadlo, zalezl pod tu skříň a nechtěl odtud vylézt. Pak už jsme měli strach, nechodil snad ani po krmení, tak jsme skříň odtáhli a divili se… Hnízdo asi 60cm v průměru, natahené papíry, nějaké ponožky, brdel co kde našel, oříšky a… skoro celá milka (jen ukousanej jeden růžek, ještě zabalená). Nějakej čas měla (nojo, byla to holka) nádor, ten jsme i nechali odoperovat a zvládla to. Ale pak jsme ji po dalších pár měsících našli před domečkem ☹ Měla něco přes dva roky, prý je to tak nějak jejich normální věk ☹
Jinak s náma byla i párkrát na vodě v kanoi a v poho…
Teď máme králíka. Je to taky mazel ale přeci jen… Povahou je to zvíře nám o dost vzdálenější. Rozhodně není tak živej a společenskej a je výrazně bázlivější.

před 4004 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek