samicek333

Proč morče stále píská?

Dobrý den, pořídili jsme si domů nové morčátko, samičku, jenže ona pořád piští. Nikdy jsem se nesetkala s morčetem, které by takhle moc pištělo, z ničeho nic spustí třeba ve dvě ráno a piští až do čtyř. Jako siréna zvládne pištět i tři hodiny v kuse. Spustí třeba když vejdu do místnosti, ale když jí zkusím dát nějaké ovoce, zvládne pískat s plnou pusou, nebo to sní a hned v pískání pokračuje. Myslela jsem si, že je akorát mlsná, ale žádné ovoce ani zelenina nefunguje. Je zdravá a jídla má v kleci pořád dost – zrní, granulky, seno, dostatek vody i něco na mlsání. Proč takhle pořád píská?

Nejsem hloupá, uvědomuju si, že je to „taky zvířátko“. Dokonce to není moje první morče. Vím, že morčata běžně pískají, jenomže tahle naše morčecí slečna řve jak siréna i když jí nic nechybí. Morčata běžně pískají, když mají na něco chuť nebo když jim něco chybí, tahle ale píská v jednom kuse a opravdu hodně nahlas, žádný to klasický štěbeťání. Tohle zní, jak kdybychom jí v jednom kuse ubližovali.

Nejlepší odpověď
anonym

Není mu jen náhodou smutno?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yS1gKhEt­T5o&feature=pla­yer_embedded
http://web.li­bimseti.cz/Nau­sikaaa/proc-piska_183801.html

Další odpovědi
anonym

…a co má dělat?držet hubičku jako vy?

p.s.je potřeba si uvědomit,že je to taky zvířátko paní chovatelko?!

Adams_CZ

Možná by bylo dobrý to morče vytáhnou z trouby… a nebo přidat plyn.