Michal Kole

Jak si lze kápnou do oka oční vodu, aníž by jste se pobryndali ?

Nejlepší odpověď
Deli

Oční vodu?
Buď oční kapky – zaklonit hlavu, popř. si lehnout, jednou rukou podržet otevřené oko, druhou kapnout.
Nebo vodu k výplachu oka – tam se dá malé množství této vody do speciální vaničky, která se pak v předklonu přitiskne na oční důlek. Při vzpřímení či zaklonění hlavy se voda dostane na oko a stačí zamrkat. Jen pořád držet tu vaničku přitisknutou. Pak zpět hlavu dolů a vaničku pryč.

Další odpovědi
cochee

Sám asi ne, nejlépe když pomocník kápne do mezírky po odchlípnutí spodního víčka. Já si sám kapu tak, že vždycky mířím kapku přímo do zornice, ale i tak troška steče bokem; když mířím mimo zornici, spolehlivě se nikdy netrefím.

uccello

Skrz jehlu injekční stříkačky.

Dochy

kapátkem nad oko. Dá se s trochou cviku.

mosoj

Bože můj. Podívej se do zrcadla, levou rukou si odtáhni spodní víčko a pravou rukou ve které máš kapátko kápni do kapsičky, která se vytvoří odtažením toho spodního víčka. Pak víčko pusť. To´t vše. Žádnou stojku dělat nemusíš !!
Doplňuji:
Přesně tak to dělají na očním !

Reezo

já to dělám tak, že zakloním hlavu a kápnu si do koutku oka a poté oko otevřu a podívám se do všech stran, abych měl jistotu, že se to dostane na celé oko…