elektro???

Jak si doma vyrobím vodní nebo větrnu eektrárnu?

Ja bych doma potřeboval postavit vodní nebo větrnou ektrárnu aby dokázala spustit (rosvítit) žárovku.Potřebuju radu jak to mám postavit a kolik co vyrábí.Ještě mam jednu věc ať mi nepíšete o sluneční ja potřebuji nekonečný zdroj energie.
Děkuji zapochoení.

Nejlepší odpověď
vaiko

S větrnou elektrárnou ti neporadím na to dám jen odkaz http://www.vaw­t.om2cm.sk/ odtud jsem jen čerpal inspiraci pro stavbu alternátoru.
Zato s vodními turbínami zkušenosti mám. Všechno co se týče veškerých rozměrů, výkonu se počítá podle průtoku a spádu vody. U menších toků se ideálně hodí peltonova turbína nebo tzv. turgo turbína, pro kterou jsem se nakonec rozhodl i já. Tady je vše co potřebuješ pro výpočet http://mve.ener­getika.cz/pri­motlaketurbiny/tur­go.htm včetně kalkulačky v excelu pro kompletní výpočet. Takže si nejprve spočítej jestli budeš mít dostatek síly vody pro potřebný výkon.
Dá se dokonce postavit aby využíval sílu vody ze zahradní hadice někde na zahrádce; třeba při 1l/s tryskou a tlaku 2,5 bar dává na hřídeli skoro 200W po odečtení ztrát můžeš počítat tak s 100W na výstupu z alternátoru, ale i to je dobré. Pokud se rozhodneš jen pro nějaký „mlýnek“ místo odzkoušených turbín pak počítej ještě s menším výkonem.
A co se týká výroby pokud nejsi zručný kutil tak se dají tyto turbíny i koupit.

Další odpovědi
Drap

Větrná, neni nekonečný zdroj, dost často nefouká. Pokud potřebuješ jen jednu žárovku, neuvádíš jakou, tzak pokud máš tekoucí vodu na svém pozemku, která nezamrzá a má celoroční průtok, tak ti stačí obyčejným vodním mlýnkem pohánět dynamo či aletrnátor z automobilu a rozvítit žárovku 12 V

Michal Kole

Vymontuj ze starého magnetofonového přehrávače elektromoterek, otáčej hřídelí a ny těch ušmiknutých koncích budeš mít napětí, a k tomu připájej 2 vodiče druhé konce k žárovce.

takto to funguje v elektrárně jen ve velkém.

elektromotor = generátor
princip je elektromagnetická indukce.

venkovan

Na oboje potřebuješ souhlas úřadů. Větší šanci na trvalý zdroj dává vodní elektrárna, ale na ni zřejmě budeš postavit nějakou přehradu, náhon – přívod vody na turbínku apod. A tam vodosprávní orgány, správci toku a orgány ochrany přírody dávají celkem tvrdé podmínky.
No a na žárovku – sehnat 12V dynamo z nějakého starého auta, podle jeho výkonu a otáček si vypočítat jaký musí mít výkon turbina. Těžko přesně radit.

elektro???

Cs lidi to sem ja elektro??? dík zaty rady a omlouvám se zaty chyby.