kefud

Jak se změní vidění na dálku po operaci očí?

Mám před operací katarakty, chtěl bych při zákroku využít výměnu čočky abych na čtení nemusel mít brýle. Zajímá mě zda budu moci používat stávající brýle na dálku, občas řídím auto? Nebo se dioptrie na dálku zvýší či sníží? Najde se tu, kdo s tím má osobní zkušenost.Odpo­vídejte konkrétně, ANO-NE.

Nejlepší odpověď
autacek

Nehlepší informace ti poskytne pravděpodobně lékař, jal s ohledem k tvému zdravotnímu poškození, tak věku, predispozicím do budoucna, atd.

K Tvé úvaze, kdy bys raději upřednostnil odložit brýle na čtení, tak věz, že ta většina, která upřednostňuje lepší zrak na dálku, ví proč, ono vidět ostře cca do půl 3/4 metru je níň, než mít dobrý zrak na tu zbývající vzdálenost.

Další odpovědi
led

Podľa vyjadrenia môjho syna, mu operácia pomohla, ale…
veľký pozor si dávajte na výber firmy, lekára, ktorí vám toto ponúkajú. Nie vždy cena a reklama rozhoduje, ale kvalita očného lekára a skúsenosti bývalých „slepcov“.

Drap

Konkrétně – NE

marci1

Vlastní zkušenost nemám, ale moje příbuzná byla na operaci katarakty a do dálky již brýle nepotřebuje, jen na čtení. Operace se dá provést i naopak, tzn. že nepotřebujete brýle na čtení, ale jen do dálky. 🙂
„Vidění je po operaci šedého zákalu ostré většinou jen do dálky. Pro ostré vidění na blízko, např. při čtení, je potřeba brýle. Je ale možno operaci udělat i tak, že člověk po ní čte bez brýlí a potřebuje je naopak pro pohled do dálky.“

http://www.ge­mini.cz/zakro­ky/operace-sedeho-zakalu/caste-dotazy/

kefud

Doufám že se ozve kdo má osobní zkušenost a zvolil čočky na blízko+brýle na dálku. Stále doma něco kutím a rozčiluje mne používání brýlí +3D, nakonec mi mnohokrát i překážejí ale v autě mi nevadí. Zatím mám na dálku +1D a autem jezdím jen příležitostně (v noci ne). Proto bych uvítal osobní názor toho kdo se rozhodl pro výše uvedenou variantu, aby případně zdělil své dojmy.