Kryšpín

Jak se získá titul nebo vzdělání vědkyně?

FSV UK zahájí tříletý program českých vědkyň, který bude zkoumat odolnost médií vůči dezinformacím a doporučí nástroje na jejich odolnost a případně vylepšení.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Otázka je nesmyslná – vědkyně není titul, ale označení ženy, která se věnuje vědě (vědeckému vyzkumu)

Impulsem k „otázce“ byla pravděpodobně zpráva (viz zdroj), podle které se tým Univerzity Karlovy (6 vědkyň z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK) zapojí do projektu "Resilient Media for Democracy in the Digital Age ". A jak se k tomu dostaly? Podaly žádost a splnily prodmínky programu. Pro úplnost – program organizuje HORIZONT https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Horizont_E­vropa

Zdroj: https://www.lu­pa.cz/aktuali­ty/vyzkum-resilient-media-for-democracy-in-the-digital-age-univerzita-karlova/

Další odpovědi
Drap

Nevím jak u medií, tam to může být všelijak, ale v běžných oborech lze získat takový titul studiem a zkušeností.

paul1

Studiem, prací ve výzkumu, publikováním výsledků v renomovaných časopisech atd.