Avatar uživatele
hippeace

Jak se zbavit zápachu v dřevěné předsíni?

Přestěhovali jsme se do domku s dřevěnou předsíni. Předsíň jsem vyčistila a už týden ji větrám. Je suchá (pod ní je suchý sklep, nad ní suchá půda), ale i tak stále cítím zápach podobný zatuchlině. Už nevím, jak se zápachu zbavit, přijde mi, že ten zápach je nasáklý ve dřevě. Je to možné? Lze to nějak vyřešit? Hledala jsem po netu pod slovem „zatuchlina“ a zkoušela nalezené nápady, ale asi volím špatné slovo, protože zatuchlinu se mi zatím vždy podařilo vcelku dobře vyvětrat i z dřevěných chatek na dovolených, ale v předsíni se ten zápach drží stále, je cítit i ve chvíli, kdy jsou otevřená všechna okna i dveře ven. Nebojím se zaplatit si odborníka, ale kdo je odborník na takové věci?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Herjulfson před 1353 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Jde o to, jestli máš udělané v obložení větrací otvory .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Týden je hodně krátká doba. To bude na měsíce. Více měsíců. Třeba i rok intenzuvního větrání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Možná by pomohlo poumývání octem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Ideálně bych dal pryč to dřevo. Jestli je to starší byt, tak tam předsíně trpěly tím, že za tím dřevěným obložením začala zeď a dřevo plesnivět a namnožily se tam škůdci. Takže prostě chuťovka. Já osobně bych to dal pryč, protože ta zeď nedýchá. Ale na druhou stranu já jsem v tomhle ohledu takový člověk, který chce mít ideálně holé stěny. Takový trochu extrém. :)

Nový příspěvek