Lucyfer

Jak se zbavit zahlenění po rýmě?

Já mám vždycky nějaký divný průběh té rýmy. Vždycky z extrému (samá voda, asi 2–3 první dny) do extrému (husté hleny – tentokrát teda fest). Momentálně jsou docela sytě oranžovo-žluté, bojím se, jestli to není náběh zas na zánět dutin, ale když se předkloním, tak mě hlava nebolí.
Jdou obtížně vysmrkat, lepí se, ale co je zajímavé, když se to snažím vykašlat, tak bývají průhledné. Na plicích to necítím, spíš jakoby v nose, vzadu v hrdle a vejš nahoru. 😀
Když smrkám, to jsou zvuky… no kentus…
Mám pocit, že se mi to ukazuje i v gynekologické oblasti, že jsem asi zahleněná (celá), nebo bojuju s nějakým virem.

Co to případně zhoršuje? Jak na to?
Ocením klidně nějaké tipy z TČM.

Odpovědi
elkon

Nevím co je TČM, ale my a naše celá rozvětvená rodina, používáme řadu let domácí sirup z rýmovníku. Když říkám řadu let, tak proto, že funguje. Průběžně několikrát denně, buď na lžičku, nebo do čaje, případně do teplé vody. Jak komu vyhovuje. Máme více rostlin a každoročně je obnovujeme, protože jak stárnou tak dřevnatí a nemají pak tolik rychlých přírůstků.

Syd

Výplach konvičkou! Sama jsem poprvý vyzkoušela před pár dny. Jaká škoda, že za mýho dětství, kdy mě neustále trápila „zadní rýma“, mi o tom nikdo neřek.