Monihes9595

Jak se zbavit plísně v oblečení, na nábytku, na zdi, v botách, na nádobí… a houby a červotoče v parketách?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak v této fáze zamoření mne jako rozumná připadne dekontaminace oh­něm!

Další odpovědi
iceT

Vše napadené vyhodit, spálit, vyměnit parkety a do zcela prázdného bytu pozvat odborníka na parazity. Levnější ovšem bude založit požár a následně se přestěhovat a v novém bytě udržovat pořádek.

Jo, a nezakládej novou otázku, jestli nejsi spokojená s odpověďmi, reaguj v diskuzi pod odtázkou.

Ametyst

Nejlepší by bylo otevřít tam kuřáckou hospodu.

nyjono

První, co mě napadlo, jak to, že je napaden celý byt včetně oblečení, oken, nábytku, … Skoro to ypadá, že si z nás děláte čurinu
Proč jste to nechali zajít až sem a neřešili problémy, když ze plíseň objevila?
Takže to chce si asi vysušit a nábytek ošetřit.
Takže si vyhledejte firmu, co se zabývá vysoušením, nevím, kde bydlíte, tak někoho z okolí.
Oblečení asi vyprat, co myslíte? Nádobí umýt???
Boty vyvětrat, vysušit a skladovat na suchém místě.
Dřevokazná houba – google poradí.
https://www.go­ogle.com/

ivzes, jasne, že ne, ale u toho to začíná. Starat se o to, aby plíseň nevznikla.
A existují prostředky, které plíseň likvidují.

ivzez

Z nádobí se (snad) dá umýt, všechno ostatní zlikvidovat,
protože z oblečení, bot, nábytku apod. plíseň nedostanete.

Pro @Nyjono → plíseň se z oblečení nevypere,
z bot neodstraní vysušením a/nebo větráním.

dr.luha

Na všechno vyjmenované funguje roztok boraxu.