qay

jak se zbavit odpovědnosti za cizí děti v autě?

vezu své dítě a 2 cizí děti autem na turnaj – existuje nějaký způsob, např. pojištění nebo prohlášení rodiče cizích dětí, jak se v případě zranění dětí při nehodě vyvarovat odpovědnosti za zranění cizích dětí

Nejlepší odpověď
iceT

???
nejspíš asi nevozit cizí děti v autě

Další odpovědi
cukrar

gay, nelze se zbavit právní zodpovědnosti nějakým prohlášením, smlouvou. Takové ujednání by bylo neplatné.

Pojištění existuje.

Emefej

Pojištění existuje, ale odpovědnosti tě nezbaví.

Hawajka

Jak už řekolo více lidí předemnou,pojištění existuje,alezbavit se takové zodpovědnosti nejde.
Ukážu ti třeba tento příklad:
Domluvila jsi se s rodiči obouch dětí,že je pouští na vlastní nebezpečí,ale nedej tomu bože že by do vás někdo naboural a dětem by se něco stalo a skončily by v němocnici i kdybys ses s rodiči domluvila a udělali byste si nějakou vymyšlenou smlouvu nebo co.Tak by to stejně bylo na tebe a musela bys zaplatit odškodný atd.

Ta smlouva by ti nemusela pomoct,prtože jste si to samy vymysleli nic takového na úřadech nenajdeš a navíc domluvit se že děti pouští na vlastní nebezpečí by byl taky velký trapas,proto se odpovědnosti nezbavíš ..... :(
Doplňuji:
Opravený:

Jak už řeklo více lidí předemnou,pojištění existuje,ale zbavit se takové zodpovědnosti nejde.
Ukážu ti třeba tento příklad:
Domluvila jsi se s rodiči obou dětí,že je pouští na vlastní nebezpečí,ale nedej tomu bože že by do vás někdo naboural a dětem by se něco stalo a skončily by v němocnici i kdybys ses s rodiči domluvila a udělali byste si nějakou vymyšlenou smlouvu nebo co.Tak by to stejně bylo na tebe a musela bys zaplatit odškodný atd.

Ta smlouva by ti nemusela pomoct,prtože jste si to sami vymysleli a nic takového na úřadech nenajdeš a navíc domluvit se že děti pouští na vlastní nebezpečí by byl taky velký trapas,proto se odpovědnosti nezbavíš ..... :(

ivzez

Odpovědnosti se zbavit nelze,
jedině cizí děti nevozit v autě.

Pojištění nekryje všechno a pokud byste nehodu zavinila Vy, pojišťovna
by pravděpodobně neplnila (musela byste si zjistit podmínky pojišťovny).

Funna

docela by mne zajímalo, proč a co tam ta Hawajka opravovala…chyb jak máku tam je tam stále spousta…tedy až na „obouch“, to slovo mne opravdu pobavilo 🙂