Petr Born

Jak se zbavit najemnika?

Jak a kam vystevhoat najemnika, ktery neplati najem a i kdyz dostal vypoved, tak nechce odejit? Stale neco slibuje, ale nic se nedeje.

Nejlepší odpověď
Schluker

Muzete ho nechat vystehovat exekucne. Jina legalni moznost neexistuje. Nesmite do jeho obydli vstoupit bez jeho souhlasu. Takze doporucuji kontaktovat pravnika a smele pokracovat k soudu.

Další odpovědi
ivzez

Budete ho muset žalovat.

LiboNovy

Bohužel je v ČR právo na straně nájemníka. I když je smlouva vypovězená a nájemník dluží za nájem, tak ho nemůžete jen tak vyhodit, pokud od vypovězení smlouvy byt stále obývá tak jako v době trvání smlouvy. Pořád na něj totiž platí právo domovní svobody.

Než poženete celou věc k soudu, zkontrolujte si, že splňujete všechny podmínky jinak vám to soud smete ze stolu a musíte začít vše od znova a jen ztratíte čas. Např. musíte před okamžitou výpovědí nájemní smlouvy dát nájemníkovi písemnou žádost o uhrazení dlužného nájemného, pokud neuhradí tak mu dáte okamžitou výpověď a od jejího doručení má měsíc na vystěhování. Teprve potom můžete dát věc k soudu.

Celkově příště doporučuji si lépe proklepnout zájemce. Nikdy sice nemáte 100% jistotu, ale většinou se vyhnete alespoň těmto nejhorším případům. Více o prověřování si můžete přečíst třeba tady: https://www.mam­byt.cz/prava-a-povinnosti/pro­vereni-rizikovosti-osob-jak-se-vyhnout-neplaticum/

nyjono

Zkus některou z rad v odkazech.

https://www.bin­g.com/search?q=jak+vys­t%C4%9Bhovat+ne­plat%C3%ADc%C3%AD­ho+n%C3%A1jem­n%C3%ADka&for­m=ANNNB1&refig=0c0eb7a0­90ae4d4fab484b5­ec01fe95b&sp=-1&pq=jak+vyst%C4%9Bho­va&sc=0-13&qs=n&sk=&c­vid=0c0eb7a090a­e4d4fab484b5ec01fe95b

df

Zastavit vodu, plyn, elektřinu etc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Schluker

Df: to je taky o prusvih, tohle doopravdy udelat nemuze…

df

Z důvodu rekonstrukce, revize apod

Schluker

…a u soudu dostane majitel pekne pres prsty. Kdyz nevite, jak to funguje, jake povinnosti a prava kdo ma, tak snad ani nema smysl psat odpoved, ktera je zcestna a po uvedeni v praxi by byla nelegalni, ne?