Avatar uživatele
Džanička

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Každé jaro mi do bytu vlezou mravenci a zmizí až po vyrojení o prázdninách­.Poradí někdo, jak na ně? Bydlím v přízemí,nevíte jestli by pomohlo, kdybych zlikvidovala mraveniště pod okny? Lezou mi i uprostřed obýváku, mám malé děti (1 a 2,5 roku) proto nemohu aplikovat nic na podlahu, aby mi to děti nesnědly. Slyšela jsem, že pomáhá máta peprná,ale nevím jak ji použít, poraďte, už teď se hrozím příchodu jara.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5074 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
joean

Posílám odkaz na rady co s mravenci. Nám v paneláku to řešila derat. firma, na nedostupné místo pro děti se umístily malé misky,jejich obsah přilákal mravence a způsobil jejich neplodnost.

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/scrip­ts/diskuse/pris­p.asp?id=9228323

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Možností je určitě mnoho, já jsem v životě použila dvě, ale obávám se, že ani jedna není příliš vhodná pro domácnost s malými dětmi.
Tou přírodnější je prášek do pečiva, který ze nasype k místům, kudy mravenci pronikají do místnosti (popř. vysypat cestičky, ale to bych kvůli dětem neriskovala).
Druhou věcí, kterou jsem použila a zabrala (k ménu překvapení)naprosto bezchybně, by nějaký přípravek od Amway, ale vzhledem k tomu, že jde o chemikálii, asi bych jej ve Vašem případě nepoužila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Verča

Dobrý je také puding

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada