Kepler

Jak se zbavím zápachu ze sifonu kuchyňského dřezu?

Aplikace NaOH moc nepomohla. Zasmrdí to vždycky, když pustím vodu. Asi tam po předchozím nájemníkovi zůstal nějaký nerozložitelný potrat aliena.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Normálně pomáhá horká soda, ovšem alien je vyšší level.
Vzala bych tedy horký ocet a opakovaně prolévala.
Když ani ten nepomůže, pak silný peroxid vodíku. Ten odstraňuje pachy obvykle spolehlivě.

Další odpovědi
Schluker

Zkusil bych ho vyndat, co nejlepe mechanicky ocistit a potom nalozit do NaOH.

aliendrone

Jestli děláš „průplach“ louhem jako moje sestra (z poloviny vrchovaté pidivíčko od pixly), tak se nedivím, že to moc nepomáhá.

Bod 1 – odšroubuj spodní dekl sifonu a vyčisti bordel , co tam je mechanicky. Sifon je právě „antismradová zátka“ a jestliže ti nefunguje, je cosi shnilého v NĚM.

Bod 2 – Po zkompletování prohřej odpad odpouštěním horké vody, pak do něj nasyp cca 1/3 kilovky NaOH a zalej ho VAŘÍCÍ vodou (z rychlovarky – cca 2l). O tom že to bude prskat či průser s nadýcháním se výparů ti školení dávat nemusím, víš to přinejmenším stejně dobře jako já, ale stejně si dej majzla. (hadry kolem atd.)

Nechej cca 5 minut působit. Následně průplach opět horkou z kohoutku a nalej 1/2 litru technické HCl (hlavně ne sírovku, měl bys smradu jak v hradu) a opět přilij VAŘÍCÍ vodu, tentokrát jen mírně, tak 0,5 litru, 5 minut počkej, dolej zbytek láhve a tentokrát zalij 2l VAŘÍCÍ vody. Opět bacha na nadýchání se a počkej cca 10 minut. Moc si kyselinou nezadělej plech, případné fleky na antikoru vydrbeš pískem.

Bod 3 – stejný jako bod 2

Bod 4 – dobře vše propláchni (tentokrát již studenou), vzpomínám na situaci, kdy jsem vylil HCl do hajzlu a nechal působit ( s tím, že spláchnu později), pročež kámoš nic netušíc po jeho návštěvě/posezení si celkem slušně popálil prděl. ;)

Po tohle bys měl mít odpad relativně čistý (pokud to není „na péro“, na to musí být 2, leda bys měl k dispozici to profi strojní), proceduru opakuj alespoň 1× do roka. Poznámka k technickému H2O2 (30%) – je sice fakt vynikající, ale jedno z lepidel na trubky (nevím které, to budeš asi lépe vědět ty) ho brutus nesnáší a při aplikaci někdy povolí, tak aby ses nedivil, kdyby ti náhodou začal téci odpad ve spojích. ;)

BTW – žádný „potrat z aliena“ to být nemůže, i děti ví, že by se ti rozpustila celá kanalizace, alieni nejsou žádní troškaři. Spíš to vidím na kvalitní latex se zbytky bůhvíčeho v tvém případě. ;) :D

Kelt

NaOH to rozpustí, ale zkus nějaké oxidovadlo, peroxid, nebo něco, co se používá na WC.

Alesh

Zkus „tyčinky do odpadu“, něco jako je ve zdroji nebo jinou, co vygooglíš.

Zdroj: https://www.blan­cheporte.cz/ty­cinky-bio-stick-na-cisteni-odpadu-drezu-a-umyvadel-12-ks-7447.html

Kepler

alien: tvoje molekulární kyselina je možná schopná se propálit třemi palubami kosmické lodi, ale na kvalitní Novodur a polyethylén české výroby to NEMÁ"!

aliendrone

Kepler>>> No zrovna nedávno jsme měli diskuzi o tom, že „poctivá bolševická Fatra“ sice byla esteticky dost slabá, ale v porovnání s dnes prodávaným linem byla držák. Ty dnešní jsou spíš jen zátěž pro životní prostředí, než rozumná podlahová krytina. Ono bude něco pravdy na tom, že kdysi se (některé) věci dělaly kvalitněji a obecně lépe. ;) :D :D