michaela17

Jak se zaevidovat na úřadě, chci potvrzení o přechodném bydlišti pokud nejsem zapsána u nikoho v místě trvalého bydlení?

zajímá mě jak se máme zaevidovat na úřadě, když máme trvalé bydliště někde jinde a mám jen přechodné bydliště, prý nás na úřadě alle nezaevidují protože nejsme napsaní u žádného majitele bytu a mohu tuto věc řešit, když mi ještě nebylo 18 ?

Odpovědi
Dochy

Na přechodný pobyt se (pokud se nemýlím) dávno nehraje. Kdysi jsem chtěl na pracák jinde než v místě trvalého pobytu – nemělo smysl hledat práci v jiném kraji než kde jsem aktuálně bydlel a měl známé. Šlo to po doložení nájemní smlouvy.
Jinak nechápu co přesně chceš… Jak napsaní u majitele bytu?

marci1

Přechodné bydliště již neexistuje. Můžeš mít jen zaevidován jeden trvalý pobyt.