johnny.187

Jak se zachovat při ztrátě řidičáku?

Dobry den, pred par dny jsem dodelal autoskolu na motorku a zazadal o ridicak, pry bude trvat 20 dni nez ho vydaji. Vcera jsem zjistil, ze jsem ztratil svuj puvodni ridicak a ted nevim jestli cekat tech 20 dni az budu mit novy nebo zajit na urad a oznamit ztratu, potrebuju jezdit autem, ale zase nevim kolik by to stalo kdybych oznamil ztratu a museli mi vyrizovat nejake oznameni o ztrate. A daji mi to oznameni hned a budu moct zase ridit auto nebo budu muset taky cekat nekolik dni? A kdyby mi to oznameni o ztrate dali hned mohl bych uz i jezdit na te motorce? Nebo jen autem a na motorku bych si musel pockat az na ten novy ridicak? A taky nechapu, kdybych pockal az mi vydaji ten novy ridicak, tak nemusim platit nic a pri ztrate a vyrizeni noveho ridicaku musim zaplatit poplatek? Tak co se mi vyplati, cekat na novy nebo oznamit ztratu? Diky za rady

Dekuju za odpovedi
Dochy: A myslite ze s tim papirem, co mi daji budu moct ridit uz i tu motorku? (kdyz mam za sebou autoskolu a zazadal jsem o novy ridicak) Ze by nakonec ta ztrata byla i k necemu dobra..

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Dochy

Oznamit ztratu

Nejsem si jist, ale podle http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Ri­dicske_prukazy_Au­toskoly/Ridic­ske_prukazy/Ztra­ta_ridicskeho_pru­kazu_nebo_mezi­narodniho_ridic­skeho_prukazu­.htm
bych odhadl, že oznámíte ztrátu a dostanete na to papír, který platí až 30 dní. Na úřadě se domluvíte, že nový vám dělat nemají protože už ho dělají a nebudete platit 50 navíc za vystavení nového.
Ale bez záruky, člověk míní, úřad mění…

Další odpovědi
Drap

Oznamit ztratu

Oznámit ztrátu a začít si vyřizovat nový.

suaeda

Oznamit ztratu

Luxx

Oznamit ztratu

cukrar

Oznamit ztratu

Jít na úřad a nahlásit ztrátu.
Dají Vám náhradní doklad, ale na řízení jen toho, co máte v součastném řidičáku.