TONICK

Jak se vzdáleně napíchnout na můj počítač?

Jak se z Prahy můžu napíchnout přes komp (a samozřejmě přes internet) na můj komp, abych buď přímo u mě v Praze viděl plochu mého počítače, který mám na Moravě, nebo aby se mi alespoň zobrazila adresářová struktura (třeba podobně jako u Total Commanderu a FTP připojení na webové stránky)..

Děkuji mockrát za odpovědi, které patřičně odměním :) AS

Nejlepší odpověď
baghira

Zkusil jsem ledacos, jako nejlepší řešení se mi jeví TeamViewer.

Zaregistrujete účet, stáhnete program, připojíte se k účtu a sdílení pracovní plochy funguje. Bez pevné IP, bez dalších služeb, bez nastavování portů na routerech (což je pro začátečníka dost nepříjemná věc).
Dají se propojit i PC s různými OS, třeba doma na Linuxu koukám na počítač v práci s WinXP

Zdroj: http://www.te­amviewer.com/cs/in­dex.aspx