Zalohujmese

Jak se vyšetruje taková trestná činnost?

Třeba výhružky bombou, podvody na internetu a podobně, přeci aby jim to mohly dokázat tak musí mít veškerá potřebná data, to ti provozovatele služeb vše ukládají? Pokud ano vždyt se to za těch několik desítek let musí mít nejméně několik miliard petabytů.. to snad nemá ani google.

Odpovědi
Pepa25

Vyšetřuje se úměrně závažnosti s čímž úzce souvisí čerstvost dat (nikdo nemá záznamy o činnosti před 15 lety – ty už k ničemu nebudou). A ten objem dat je relativní: kompletní „log“ přihlašování do internetového bankovnictví prý (podle info lidí, co to dělají) není tak velký (jaký uživatel, kdy z jaké IP adresy se přihlásil a všechny úkony, které udělal), klíčové třeba pro banky je jak dlouho uchovávat.
P.S. Jeslti máte něco nelegálního za lubem, tak to nezkoušejte …

Kryšpín

Zcela jednoduše rychle a přesně v případě nutnosti, kdo používá moderní technologie tak bych to přirovnal takto, otevřete do bytu dveře dále do ložnice, kuchyně, koupelny pracovny šikovnému nahlédnout kdykoliv, nebo sledovat kde se pohybuje s kým se stýká co provozuje trochu jej ovládat reklamou a trestnou činnost rychle a bez námahy skřípnout..