smile11

Jak se vyšetřuje panna?

Díky.
Doplňuji:
Když už mám menstruaci, ještě jsem ji nedostala asi už 2 měsíce.

Nejlepší odpověď
anonym

Myslíš na Bartolomějské? Pendrekem!
Doplňuji:
Pre " tuná"! Keby si čítala prvý dotaz, vedela by si také oné! A příště si vyprošuji někoho nazývat blbcem! To sa na Slovensku tak hovorí?!

Další odpovědi
Katy81

nemusíš sa báť, gynekológ vie, čo robiť, aby panenskú blanu neporušil, ak by aj potreboval vyšetriť vnútorné orgány pohmatom, dá sa to cez konečník – nie je to bolestivé, iba pocitovo nepríjemné (ale úprimne, taká je takmer každá návšteva gynekológa 😉 )

  • ak máš problémy s menštruáciou, rozhodne tam choď, buď to bude iba hormonálny výkyv, zo začiatku to občas „zlobí“, kým sa cyklus ustáli, ale čiste teoreticky by to mohlo byť aj niečo iné a vážnejšie…v mojom prípade to napríklad bola cysta na vaječníku – zapríčinená práve nedostatkom hormónov… nechcem ťa strašiť, dúfam, že u teba to nič také nebude 😉 len hovorím, že by to hypoteticky mohlo byť aj niečo vážnejšie, ak si ju doteraz mávala pravidelne a zrazu ti na dva mesiace vypadla, ja by som to určite riešila.

držím palce 🙂

a p.s. poznámky blbcov tuná si nevšímaj 😉

mosoj

Stejně.

www

Nepíšeš důvod vyšetření!
Normálně se vyšetřuje podle předpisů, jako každý jiný člověk.
Lékař pak může zjišťovat zdali je/není pannou očima, má na to takové kukátko.

Nuk nuk

Pokud jde o běžné gynekologické vyšetření, není se čeho bát. Jestli máš strach z narušené panenské blány, k tomu opravdu nemá jak dojít, ani vnitřní vyšetření by nemělo být v tomto smysl nebezpečné, gynekolog ví, co má dělat. Vynechání menstruace je navíc pravděpodobně hormonální záležitost a hladinu hormonů bude lékař zjišťovat z krve.

elektrikář

Dnes se používá ultrazvuk