Předepíše mi lékař prášky na oddálení menses bez lékařské prohlídky?

Je mi 17 let. Brzy mám jet se školou na vodácký kurz, ale zrovna ve stejném termínu mám dostat menstruaci. Tampony používám nerada, navíc nám bylo předem oznámeno, že sociální zařízení v kempech jsou na špatné úrovni. Chtěla bych tedy nějaké prášky na oddálení. Je nutná (v mém případě první) gynekologická prohlídka? Jakým způsobem bude popřípadě probíhat, když jsem ještě panna, přes konečník? =O Předpokládám, že bez lékařského předpisu se tyto prášky asi nevydávají?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Dobrý lékař nepředepíše léky bez vyšetření (pokud jdeš úplně poprvé; pro předepsání např. antikoncepce, pokud chodíš pravidelně na prohlídky, není vyšetření nutné). To by si nevzal na triko. V opačném případě bych pochybovala o jeho kvalitách.
V případě, že si panna, vyšetření probíhá přes konečník, ale nemusíš se ničeho obávat. Zubař je pro mě tedy mnohonásobně nepříjemnější.
Ať Ti vyšetření dobře dopadne ;)

Další odpovědi
Michal Kole

prohlídka by být měla. Lepší je když tě doktor prohlédne tak třeba může něco nalézt a když se to zachytí v čas, lépe se to léčí a léčba je rychlejší a pro stát levnější.

gnosis

po uprave:
tak asi to bude tak jak rika popelka:) ja to mam jen z druhe ruky

Valky

Bez prohlídky takové léky nejspíš nedostanete. Ale pokud používáte antikoncepci, stačí lékaři zavolat, a on Vám například doporučí vynechat týden pauzy bez léků a jet nový měsíc bez přestávky..
Btw. Vyšetření přes konečník, to se provádělo někdy v minulém režimu? Dnes už Tě lékař prohlídne přes ultrazvuk, jako v těhotenství, mě například i lékař ukázal vše na obrazovce, popsal a vysvětlil.. :)