Jumper

Je k předepsání první antikoncepce nutná prohlídka?

Zdravím. Objednala jsem se ke svojí gynekoložce kvůli předepsání první antikoncepce, jenže jsem si neuvědomila, že budu v daném termínu menstruovat. Chtěla bych se proto zeptat, jestli je předtím nutné udělat vyšetření (i když poslední prohlídka proběhla v červnu) nebo se mám rovnou přeobjednat?

Odpovědi
Drap

O tom může rozhodnout pouze ošetřující lékař/ka

marci1

Ano je. Správně by mělo být provedeno gynekologické vyšetření, aby lékař věděl, že před předpisem hormonální antikoncepce je z gynekologického hlediska vše v pořádku a není zde nějaká kontraindikace k předepsání. 🙂

http://www.va­sedeti.cz/dis­kuzni-forum/?wpforu­maction=viewto­pic&t=21305.0