aliendrone

Jak se vám zamlouvá zvýšení poplatků o více než 3200 %?

NEJDE o překlep, skutečně je to TŘI TISÍCE DVĚSTĚ %! Od poloviny roku dojde ke zvýšení poplatků [vynucovaných dem(ent)oktratickým státem]. Např. za povolení na studnu (blbý canc s razítkem) se dnes platí 300Kč, od července 10 000Kč. 😮

Chápu, že v nákladech na studnu je to pakatel, ale přeci jen – jde jen o canc papíru s razítkem, který si navíc vymyslel a vyžaduje sám stát. 😕

Nejlepší odpověď
Filip84

Jiná odpověď

A co čekáš od politiků: vždyť jsou to nekompetentní, sebestředná, hovada? 🙄

Tohle funguje pořád podle principu „úpravy cen“ za minulého régime. Strana nikdy nezdražovala, to by bylo imperialisticko-kapitalistický, v socialistickém ráji inflace nebyla. Strana „upravila ceny“. V SSSR za Stalina se ceny upravovaly i dolů, všude jinde nahoru. Ale nezdražovalo se: Strana upravila ceny!

Ten systém držel (dotoval) některé ceny uměle dole, třeba za nájemné, elektřinu, vodné, kadeřníka, dotoval i hospody, veřejné stravování, bylo toho velice hodně! Nevýhodou byla skoková „úprava cen“: pívo zdražili v roce 1964 z Kčs 1.40 na Kčs 1.70 (Kčs 1.40 byla cena od měnové reformy v roce 1953), a pak v roce 1984 na Kčs 2.50. Ty „skoky“ byly někdy opravdu veliké, třeba káva zdražila v roce 1977 z Kčs 160.00 na Kčs 240.00. A většinou se „upravovaly ceny“ kolektivně – protože tehdy se všecko dělalo kolektivně, takže najednou ti, cca o 50%, zdražili pívo, Kaffee, Kartoffele, chleba, maso atp. A, najednou, jsi na nákup za Kčs 100.00 potřeboval Kčs 150.00! Ze dne na den!

Ve státu to tak funguje pořád – vezmi třeba soudní poplatky. Drží se na stejné hranici 10, 15 let, a pak naráz o 100 – 200% „Hurá, akce!“. Jo, je to prasečina. Ale jiné to nebude! 😅

Další odpovědi
Disraeli

Tohle je ta PRAVÁ Fialová prosperita, ať žije pravda a láska! Kde mám sakra tu optiku na Mauser?

Neřeším. Za jedno se mě to netýká, za druhé si nedělám žádné iluze ani nemám nějaká (pozitivní) očekávání. Co se týče obecně republik, demokracií s liberalismem („blaho lidu“), natož Česka a jeho praktik… V čele s pětikolkou.
Rýžování ze strany vlád všude možně je běžné. V první palbě jsou běžní lidí, drobní podnikatelé a firmy. Vždycky se odírají a budou – co nejvíc je to možné. Nějaký problém? Zvýší se daně a poplatky (a zavedou nové), to vždycky všechno „spolehlivě“ vyřeší. ;)

ČR a jejich vládu (respektive vlády a celý systém) mám dávno někde.
Nečekám správnost, vstřícnost, efektivitu, rozumné hospodaření, snižování daní nebo víc (skutečné) volnosti a jednoduchosti. Člověk se musí zajistit sám (všude kde to jde, ale hlavně po fin. stránce) nebo žít v lepším státě – ale ani tam nespoléhat jen na druhé, na stát a jistoty. Přestěhování ale v podstatě taky spada pod to, že s tím člověk něco dělá a dle vlastního přičinění si mění podmínky.

Drap

Jiná odpověď

Každý den na oficiálních zprávách tohoto státu, slyším jak se stále zlevňuje. Přesto jsou stále potřeba peníze na válčení v UK, tak se to musí někde nahnat. A myslím, že bude následovat více věcí.

df

Jiná odpověď

Chtělo by to srovnat s okolními státy

Emefej

Jiná odpověď

Postrádám údaj, kolik studen si průměrná domácnost každý rok pořizuje.

Pepa25

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-politika/782248/bar­tosova-drahota-za-novou-studnu-si-cesi-priplati-misto-300-kc-az-10-tisic.html

„Kategorie staveb v novém stavebním zákoně se domluvily už za ministryně Dostálové. To, proč není studna jednoduchou stavbou s nižším poplatkem, je tedy otázkou hlavně na ní. Za minulé vlády ministerstvo zemědělství trvalo na tom, že vodní díla nesmí být jednoduché stavby a musí je navrhovat projektant. Kvůli tomu skončily studny, ale i ČOVky v kategorii ostatních staveb, ve které je jednotná sazba 10 tisíc korun. Aby se zákon pořád neměnil stavebníkům pod rukama, respektovali jsme dosavadní dohodu, tam kde to bylo možné. Poplatky se nezvyšovaly skoro 20 let, za tu dobu tu byla nějaká inflace. Pokud se navýšení v praxi ukáže jako zásadní problém, nevylučujeme možnost, že pro studny zavedeme speciální kategorii s výrazně nižší sazbou.”

aliendrone

Pepa25>>> Dobrý, chápu že je dnes Apríl. 😁
Výmluva na minulé vlády? Zrovna Fialová pětidemoliční sebranka ukázala JAK SNADNO a BLESKOVĚ změnit a opravit „omyly předchůdců“ (viz valorizace důchodů). A inflace? Jistě, ta zde je a celou dobu byla. Ovšem přes 3200 %? 😮 ROFL, jestli se dáš na stand-up komická vystoupení, máš úspěch JISTÝ! 😉 😁 😁

Ametyst

Podtrženo, sečteno: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=610R2mkbH58
Pětidemoliční sebranka se zamilovala do válčení.

Pepa25

Zeptal bych se, čemu z napsaného textu nerozumíš, ale je to marný, je to marný. Debily je potřeba prostě a jednoduše ignorovat, neodporovat jim, jen je to zbytečně dráží …

aliendrone

Pepa25>>> Tak promiň, že jsem si dovolil reagovat na tvůj komentář. Asi ti unikl smysl mé reakce, takže polopaticky, ehm, popravdoláskařsky.
Na argument z článku ohledně „může za to minulá vláda, my nic, my chceme lidem ULEHČIT“ (a proto to měnit nebudeme) reaguje první část mé diskuze, na případnou námitku ohledně nedostatku času ke změně také. Prostě to „ulehčí zdražením o 3200 %“.

Na inflační rádobyargument reaguji dále, na argument „skoro 20 let se nezdražilo“ jsem nereagoval.

Každopádně bych POCHOPIL zdražení, i VELKÉ, řekněme i o několik stovek procent. Byla by to běžná dem(ent)kratická prasárna (na ty už jsme zvyklí).

ALE ZDRAŽENÍ O 3200 %?

Takže se teď zeptám já, ČEMU nerozumí Sláma Ukravína?

Jinak gratuluji, lepšíš se. A to jsi objevil teprve ten nejlehčí stupeň demence. 😁

aliendrone

Pepa25>>> Tak promiň, že jsem si dovolil reagovat na tvůj komentář. Asi ti unikl smysl mé reakce, takže polopaticky, ehm, popravdoláskařsky.
Na argument z článku ohledně „může za to minulá vláda, my nic, my chceme lidem ULEHČIT“ (a proto to měnit nebudeme) reaguje první část mé diskuze, na případnou námitku ohledně nedostatku času ke změně také. Prostě to „ulehčí zdražením o 3200 %“.

Na inflační rádobyargument reaguji dále, na argument „skoro 20 let se nezdražilo“ jsem nereagoval.

Každopádně bych POCHOPIL zdražení, i VELKÉ, řekněme i o několik stovek procent. Byla by to běžná dem(ent)kratická prasárna (na ty už jsme zvyklí).

ALE ZDRAŽENÍ O 3200 %?

Takže se teď zeptám já, ČEMU nerozumí Sláma Ukravína?

Jinak gratuluji, lepšíš se. A to jsi objevil teprve ten nejlehčí stupeň demence. 😁

aliendrone

Pepa25>>> Tak promiň, že jsem si dovolil reagovat na tvůj komentář. Asi ti unikl smysl mé reakce, takže polopaticky, ehm, popravdoláskařsky.
Na argument z článku ohledně „může za to minulá vláda, my nic, my chceme lidem ULEHČIT“ (a proto to měnit nebudeme) reaguje první část mé diskuze, na případnou námitku ohledně nedostatku času ke změně také. Prostě to „ulehčí zdražením o 3200 %“.

Na inflační rádobyargument reaguji dále, na argument „skoro 20 let se nezdražilo“ jsem nereagoval.

Každopádně bych POCHOPIL zdražení, i VELKÉ, řekněme i o několik stovek procent. Byla by to běžná dem(ent)kratická prasárna (na ty už jsme zvyklí).

ALE ZDRAŽENÍ O 3200 %?

Takže se teď zeptám já, ČEMU nerozumí Sláma Ukravína?

Jinak gratuluji, lepšíš se. A to jsi objevil teprve ten nejlehčí stupeň demence. 😁

aliendrone

Pepa25>>> Tak promiň, že jsem si dovolil reagovat na tvůj komentář. Asi ti unikl smysl mé reakce, takže polopaticky, ehm, popravdoláskařsky.
Na argument z článku ohledně „může za to minulá vláda, my nic, my chceme lidem ULEHČIT“ (a proto to měnit nebudeme) reaguje první část mé diskuze, na případnou námitku ohledně nedostatku času ke změně také. Prostě to „ulehčí zdražením o 3200 %“.

Na inflační rádobyargument reaguji dále, na argument „skoro 20 let se nezdražilo“ jsem nereagoval.

Každopádně bych POCHOPIL zdražení, i VELKÉ, řekněme i o několik stovek procent. Byla by to běžná dem(ent)kratická prasárna (na ty už jsme zvyklí).

ALE ZDRAŽENÍ O 3200 %?

Takže se teď zeptám já, ČEMU nerozumí Sláma Ukravína?

Jinak gratuluji, lepšíš se. A to jsi objevil teprve ten nejlehčí stupeň demence. 😁

Filip84

Drap: V UK se neválčí, UK je United Kingdom, Spojené Království. Ukrajina je UA. 🙄