Michal Kole

Jak se třeba mají lidi přestěhovat za prací, když v novém regionu nemají byt, mají děti, mají starší rodiče

Byty jsou drahé, platí se kauce, stěhování něco stojí, obíhání úřadů, …
děti mají rozstudovanouš školu – ZŠ ještě jak štakš jde dostudovat jinde, ale se střední už je to horší, děti mají kamarády
dost lidí se musí starat o své už stárnoucí rodiče
v místě kde bydlí mají lidé přátele a kamarády

V novém místě nemají nic, nemají jistotu, že neskončí ve zkušební době.

Nové místo bydliště, nový lidi, nikoho tam neznají způsobuje u některých lidí stres, který má vliv na předchozí body.

Nejlepší odpověď
quentos

Dost lidí to řeší každodenním dojížděním do místa pracoviště. V angličtině se pro tento jev vžil výraz „commuting“ a pro lidi, kteří to tak mají, „commuters“. Dá se na to zvyknout

Další odpovědi
Lakeysha

pochop ale, že to neni zaměstnavatelův problém, jeho to nemusí zajímat!on sám šetří vlastní náklady…každýmu záleží v první řadě jen na sobě samým, na vlastní rodině…i zaměs­tnavatel kouká na svoje výhody a zápory. Radši vezme zaměstnance, kterej se dokáže přizpůsobit. Pokud nechceš dojíždět a nedokážeš se přestěhovat, je to tvuj problém. Děti změnit školu MŮŽOU, za rodičema většinou nejezdíš denně, tak za těma prostě budeš dojíždět. Pokud s nimi přímo bydlíš, je to jiná, ale to záleží na konkrétních prarodičích. …a risk je prostě risk, ale bez něj nedosáhneš ničeho.

hanny 2

Tady je to napsáno velmi výstižně – http://pisate­luv.blog.cz/0904/ste­hovani-za-praci-ano-ci-ne

Mapel

To jsou tvé soukromé problémy a musíš si je vyřešit sám. Za socialismu byla povinnost pracovat a zároveň právo na práci. To v kapitalismu padá. Musíš si to umět zařídit sám. Nikdo to za tebe řešit nebude.

Reuef

jeste ze ty to nebudes muset nikdy resit co ?:)

Ar

Když v novém regionu nemají byt, tak se nemají ani kam stěhovat. Nebo myslíš, že se budou stěhovat pod most.