anone

lidi v práci

potřebuju prosím poradit:necelý měsíc mám novou práci a zatim tam nikoho neznám,nevim jestli se to zmnění protože jsem spíše introvert a nejsem typ který by za někym přišel aniž by ho neznal a začal se s nim bavit.zajímá mně jestli v tom jsem sám a jsem nějakej divnej:) nebo jestli někdo z vás to mněl taky takhle v práci.děkuji za případnou pomoc!anonym

Nejlepší odpověď
anonym

Milý anonyme, to se nedá vůbec zevšeobecňovat. Lidé jsou různí a všelijak podivní. Dnes je v práci nejdůležitější UDRŽET SI JI. Mezilidské vztahy na pracovišti i mimo ně byly odsunuty mimo zájem zaměstnavatelů a v neposlední řadě i zaměstnanců. Sám tomu svou povahou také nepomáháte. Pokud Vám současný stav vadí, tak přestaňte myslet na to, jaký vlastně jste a zkuste komunikovat. Buď se dočkáte pozitivní odezvy, protože ostatní možná na to od Vás čekají, nebo ne, protože k situaci na pracovišti a k tomu, proč mlčí, mohou mít své důvody. Pravidlo, jak něco změnit, neexistuje. Existuje však pravidlo, že pokud chcete něco změnit, nemůžete čekat, že se to změní samo od sebe. Držím Vám palce a věřím, že to zvládnete.

Další odpovědi
venkovan

Nejsi v tom sám a nejsi divnej. To bychom byli všichni divní, protože i ti ukecaní mají problémy, jen obrácené.
Nicméně – měsíc v práci – dal jsi „zápisné“?
Zpravidla nový kolega z první výplaty pustí nějaký ten chlup. Dřív se kupoval nějaký alkohol, ale to není dneska na mnohých pracovištích vedením a bezpečákem vítané.
Takže lze partu pozvat do hospody na pivku – a tam se kde kdo rozkecá a nebo třeba koupit nějaké zákusky či něco od masa (přiměřeně k platu a počtu lidí) a vzít to do práce ke svačině či obědu.
A nadechni se a oběhni kolegy a kolegyně se slovy – že neseš malinké zápisné. Neboj – i když bys přijel s plným nákla´dákem – vždycky bude málo. Takže přiměřeně – a uvidíš, třeba prolomíš hráz mlčení. A normálně řekni, že jsi víc introvert než zábavný společník.