zjentek

Jak se tohle vůbec může prakticky stát?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/v-supermarketech-na-jicinsku-a-rychnovsku-nasli-kokain-za-15-miliardy-40399764#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=3&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Mohl by mě v tomto konkrétním případě někdo prosím vysvětlit větu: „Distributoři zřejmě udělali chybu při dovozu.“ (???)

Takže laicky věc chápu nějak takhle: Zásilka přiletěla a dále byla rozvezena do míst, kde na ni NIKDO NEČEKAL. Ok. 🤦‍♂️ A pokud by tedy „distributoři NEudělali chybu při dovozu“, tak by na zásilky v supermarketech NĚKDO ČEKAL? Čili příjemci/adresáti pravděpodobně stáli a čekali v jiných supermarketech? TVL mně to mozek nebere… 🤷‍♂️

Takže vidím to nějak takto: Pokud by „jim“ to tedy klaplo, tak odběratelé/poslíčci by tedy stáli na těch správných místech a při vykládce kamiónu někde třeba u Lidlu, nebo Kauflandu, by jen ve správnou chvíli naskočili na rampu a směrem k zaměstnancům supermarketu pronesli něco jako: hele Béďo (případně Sjůzn), tyhle a tyhle palety na sklad ani nevoz, nedři se a per je rovnou do týhle ukradený dodávky hned vedle rampy a mrskej sebou, pěkně svižně, rozuměls?

Anebo jak to vidíte vy? 🤦‍♂️

Nejlepší odpověď
Filip84

Tys nedělal ve kšeftě, co?

Prostě supermarket 1 si zadá požadavek na 80 krabic banánů na týden, supermarket 2 na 40 a supermarket 3 taky na 80 – to je 200 krabic. Oblastní zadá do systému, že chce dodat 200 krabic banánů, a Oberkommando, někde v obci, okrese a kraji Hlavní město Praha, objedná 200 krabic banánů u svého dodavatele banánů.

Dodavatel banánu pro Oberkommando supermarketu objedná 200 krabic banánů navíc u dodavatele banánu z blíže neustanovené rozvojové země. A ten poplete 200 krabic banánu, které si objednal dodavatel banánů pro mafiánského bosse z blíže neurčené jihoamerické země, za 200 krabic banánů pro dodavatele banánu pro Oberkommando supermarketu v obci Hlavní město Praha.

Normálně by se nic nedělo – paleta jako paleta. Ale když je v jedné ukrytý „poklad“, no tak je causa na světě.

Další odpovědi
Kazatel

I možnost kterou uvádíš nelze vyloučit, ale pravděpodobně zásilku, než se pomíchala, měla převzít osoba co již věděla co s ní (možná mířila i do jiné země). Klidně to mohl být jiný „pro jistotu inkognito“ odběratel, případně v nějakém (mezi) skladu, či po cestě, mohlo dojít (což mi přijde mnohem bezpečnější) k vyzvednutí těch správných beden a jejich záměně za požadované zboží, tak že by konečný příjemce banánů nic netratil. Představ si třeba, že to měl vézt Karel Vomáčka na Černý Most, ale ve skladu palety pomíchali (s tím že je to skoro jedno), ale vezl to David Vopršálek do Písku, i tak jednoduché to mohlo být, s tím že za přibrždění někde u rampy nemusel dostat ani nijak zvlášť velký ranec.

Drap

I distriburoři drog se mohou zmýlt. Někde se zřejmě stala chyba. Mysím, že u těch, kterým se ta chyba stala to byla chyba poslední.

Rocker

Myslím,že ten kdo to pokazil,už nikdy nic nepokazí.Papá kmotr měl asi zkažený den😄

zjentek

Drap, Rocker- tutově souhlas. TVL takovej ranec!!! 🤪 I když… no, myslím tu „prodejní“.

Filip84

Kazatel: proč tak složitě? Proč inkognito? To funguje na mnohem jednodušším principu: „poklad“ se koupí za USD 100.00 za jednotku a prodá za USD 3,000.00 za jednotku. Z toho má USD 500.00 bengo „strejček“, USD 500.00 politický „strejček“ a USD 250.00 celní „strejček“. Takže, i kdyby to bylo kontrolováno (nebude), tak ten „poklad“ nikdo neuvidí – asi zázrak, byl neviditelný.

zjentek

🤪👍👍👍👈

zjentek

No tak přesně takto to asi pracuje, vím, ale nepobral jsem prvotně, co dělalo takovýho koksu najednou někde řekněme fakt na rampě v Lidlu a nikdo, NIKDO z Béďů (řadoví skladníci) si nestrčil do batohu se svačinkou ani kostičku (balíček). (; ((;

Anebo… Fakt nestrčil? tenhle zbytek příběhu už se asi nikdy nedozvíme, bo neznáme počáteční množství, že? (;

Filip84

V Lidlu asi opravdu nestrčil, ne „fakt nestrčil“, protože Lidl je prošpikovaný kamerami (stejně tak Tesco).