Ondrisek

Mám si stěžovat na řidiče autobusu?

Dobrý den, píši již uklidněn :)
Pokud je autobus plný cestujích a my jsme natlačeni u dveří, bývá zvykem, že vystoupíme, necháme lidi vystoupit z autobusu a přistoupíme zpět.
Dnes jsem to také tak udělal, ale řidič autobusu zavíral dveře ihned za poslední vystupující a jakmile jsem nastoupil, dveře se přestaly zavírat a otevřely se, poté se asi za 3 vteřiny normálně zavřely, to by bylo v pohodě, nebyl jsem naštvaný, ALE řidič autobusu na mě začal řvát, že jsem zablokoval dveře, a že mě z autobusu vyrazí.
Prakticky mě přivřel do dveří a poté ještě seřval, má smysl si stěžovat? Děkuji

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kryšpín

NE

Podal bych mu odpověď, pane urozený řidiči podle § 7 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., je zakázáno bavit se s cestujícími a pokud se neumíte ovládat, jste rozrušen neměl byste do uklidnění pokračovat v jízdě. Jinak když se tyto záchvaty zvyšují, je zapotřebí zavčas navštívít odborníka psychouše v začátcích se tato choroba dobře léčí, později je to na delší ústavní léčbu.

Další odpovědi
dudu

ANO

Sice chápu názory a výroky ospravedlňující tvrdý chleba šoférů podílejících se na přepravě cestujících, ale přepravovat lidi je přece základním posláním tohoto povolání. Větší pohodu určitě mají řidiči pohřebních vozů. Jen si stěžuj a poukaž na smutný fakt, že za volantem sedí hovado, které nechápe, že většina pasažérů touží po jednom, a sice být v pohodě dopraveni domů mezi své blízké.

Muffz

NE

Přál bych ti týden v jeho pozici, když má tohle několikrát za den. Lidi se mačkají, dělají bordel, blokují dveře. Navíc řidič má právo vyhodit kohokoliv z autobusu, pokud usoudí, že by převoz všech kvůli němu nebyl bezpečný. Správně by ve vyhrazeném místě (zpravidla označený žlutě na zemi) neměl nacházet nikdo, tzn. asi půl metru od dveří by mělo být prázdno z bezpečnostních důvodů. To ani nemluvím o opírání se o dveře.

Chápu, že jsi pomohl jiným a ještě jsi byl seřván a štve tě to, ale ten řidič jen dělá svou práci a má taky jen jedny nervy.

Mc Merkurion

NE

… správně byste na těch schodech namačkáni u dveří neměli stát, takže buď rád, že tě jen seřval a nenechal venku …

ivzez

ANO

Souhlasím s uživatelem Dudu: řidič dělá špatně svou práci.

Nedodržuje bezpečnostní opatření. Zavírat dveře může až po výstupu
a nástupu cestujících (musí se ujistit, mezi dveřmi není žádný cestující).

Emefej

ANO

Klidně si stěžuj. Ale problém přecpaných autobusů tím nijak nevyřešíš.

anonym

NE

Kdepak,řidiči autobusů jsou profesně ohroženej druh,přijde doba kdy nebude ani kdo ten autobus řídit natož si na něj jako cestující stěžovat! Takže klid a mír.

nyjono

NE

cukrar

NE

Jelikož jsem situaci neviděl, neslyšel řidiče, ajk Vás upozorňoval na nebezpčí, musím sdělit, ano, běžte si klidně stěžovat, ale je to ztráta času. Takže jezděte klidně dál v klidu.

Prdelník

NE

zdar

Smlouvyzdarm

NE

Jiný názor, ale tahle volba mi jaksi chybí.
Naprosto souhlasím s názorem Mc Merkuriona z diskuse, že pokud ti lidi stojí na schodech, tak řidič asi nedělá dobře svoji práci, protože část lidí v autobuse nemá co dělat a dokonce myslím, že vůbec nejde jen o schody, ale o samotný počet přepravovaných osob. Autobus je s chválen k přepravě určitého množství lidí (navíc mu s velkou pravděpodobností brání ve výhledu). Rozhodně to, ale nemůže vypadat tak, že pasažéři budou nacpaní až po dveře.
Přesto si myslím, že je třeba uvědomit si i ten druhý pohled… V dnešní době by jistě nebyl problém, aby udělátka vydávající lístky informovaly řidiče kolik má ve voze pasažérů. Dovedete si představit, že Vám řidič oznámí – počet přepravovaných osob byl naplněn, počkejte si na další spoj… Pak budete říkat, že je to vůl, že Vás jako nevzal a možná i přemýšlet, že si budete stěžovat. Pokud to uděláte, tak mu zaměstnavatel řekne, vím, že máš pravdu, ale..... Prostě jsme si vytvořili nějaké předpisy, ale celospolečensky vytváříme tlak, aby se vlastně nedodržovaly. To je mnohem větší problém. Slabá společnost kde jsou slova jako etika, morálka, slušnost, zdravý rozum ...... spíše sprostými slovy musí regulovat s prominutím každý prd. Bohužel to potom znamená, předpisy porušujeme všichni, protože je prostě nejsme schopni dodržet. Stačí se podívat na to ustanovení §7 odst. 2 jak píše Kryšpín – „Řidič vozidla hromadné dopravy osob nesmí … bavit se s přepravovanými osobami“. Dovedete si přestavit, že pojedete nějakým dálkáčem po dálnici a budete se chtít na něco zeptat řidiče. Třeba letí mi letadlo … stihnu to? A on Vám neodpoví, nebo snad kvůli tomu zastaví? To byl, ale mohl jen na odpočivadle nebo mimo dálnici. Uznejte, že to není zrovna úplně domyšlené. A k tomu potřebujeme 281 tvůrců zákona? Přitom mám pocit, že minimálně každý desátý člověk v parlamentu je právník ....... tak co je tedy špatně?

Dochy

ANO

V dané situaci:

  1. Řidič má počkat až vystoupí a nastoupí lidé.
  2. Pokud je kapacita vyčerpána, může odmítnout nástup cestujících. Ale nemůže odmítnout cestujícího, který už zaplatil.
  3. Může dojít k drobnému incidentu, že si řidič neuvědomí/nevšimne, že má venku cestujícího, který vystoupil jen proto aby umožnil vystoupení dalších lidí, ale to by měl vyřešit v klidu.

Uvědomuji si, že tu máme jednostraný výklad, takže ta situace z pohledu řidiče mohla vypadat jinak, reaguji na ty informace, které tu jsou uvedeny.

Conninka

ANO

Filip84

ANO

Ale jenom si stěžuj, „pomůže“ Ti to – příště půjdeš pěšky, uvidíš!

Co jako čekáš, že z takové banality bude? Půjde za chiefem na pohovor. Ty něco napíšeš, on bude tvrdit opak. Nejsou lidi. Tak Ti něco odepíší, a kdyby došlo na „lámání chleba“, tak se s tím chauffeurem sejdete face to face před jeho chiefem. A? On Ti to popře.

Fakt je takový, že Ty se potřebuješ dostat z místa A do místa B, on je v práci a zaplacený je stejně, jestli Ty tím autobusem pojedeš, nebo nepojedeš. Tak to prostě je.

Mc Merkurion

… kdyby řidič dělal dobře svou práci, tak chodíte polovina pěšky, jelikož byste se neměli kam vejít …

dudu

ad Muffz a Marley – prvně jmenovanému z příspěvku vypadla zmínka, že onen řidič dělá š p a t n ě svou práci a druhému diskutérovi připomínám, že do deseti let busy i taxi budou řídit roboti a uplatnění najdou jen panští kočí!