Rokio

Jak se stát vzdělancem, aniž bych musel absolvovat vysokou školu?

Na vejšku prostě nemám. Zatím jsem na úrovni polovzdělance. Co bych měl udělat, abych povýšil na vzdělance a nemusel přitom získat akademický titul?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Třeba to vezmi tak, že budeš encyklopedista: budeš znát z každého oboru základy a souvislosti. Když si vypíšeš třeba školní předměty- literatura, dějepis, biologie, zeměpis, a mnoho dalšího, samostudiem budeš umět promluvit na jakékoliv téma. Nic tě nepřekvapí. Encyklopedie jsou takto psané, podívej se do nich.

Další odpovědi
Arne1

Nastuduj si celý Ottův slovník, eventuelně Encyklopedia Britannica

Drap

Ani dvě vysoké školy nezaručí, že budeš vzdělanec.

led

Učiť sa, učiť sa, učiť sa hovoril Voloďa Uljanových, prezývaný Lenin. Ale, pokiaľ vaše nadobudnuté vzdelanie a znalosti nedáte na známosť, budete pre všetkých nevzdelanec.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.