LukaszX

Jak se stát vysokoškolským učitelem?

Jsem docela mladý a budu se hlásit na vysokou školu. Chci studovat historii, protože s ní momentálně trávím všechen svůj čas. Chtěl bych se zeptat jak se člověk stane učitelem na vysoké škole. Co přesně znamená mít publikováno dost vědeckých prací. A jak se člověk na tuto pozici dostane? Musí počkat až dá univerzita konkurs na nového učitele nebo se může ozvat sám?

Odpovědi
elkon

Tři vteřiny: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vysoko%C5%A1kol­sk%C3%BD_u%C4%8Di­tel

Mravenec

Hlavně je důležitý být sečtělý a něco umět.

Kelt

To je dobré, že máš cíl. Každá škola pořádá Den otevřených dveří, tak se tam můžeš konkrétně zeptat. Je třeba zjistit podmínky přijetí na danou školu, tedy maturita a zvládnutí přijímacích zkoušek. Pak si vybereš obor, ten vystuduješ. Můžeš pokračovat dalším studiem , bakalářské, doktorské a pod. No a publikovat můžeš třeba už během školy. Na dané škole je mnoho lidí, kteří mají s tím zkušenosti.

cochee

No tak hlavně asi nemůžeš učit vysokoškoláky, máš-li sám pouze SŠ vzdělání. Takže prvotním základem je získat nějaký ten stupeň VŠ vzdělání ( = řešit tuto otázku máš ještě nějaký ten rok čas) a nejdříve v době, kdy už bude jasné, že ti studium VŠ jde a že jej pravděpodobně úspěšně ukončíš, tak se začít zajímat o publikační a vědeckou činnost atd. Mimochodem – odpovědět si úspěšně na tuto otázku sám, bez dotazu do fóra – jen vyhledáváním informací – bych bral jako takový prostinký základ toho finálního stání se VŠ pedagogem :)