Werwolfo

Jak se stát učitelem na umělecké škole?

Prosím, nevíte někdo, jaké vzdělání by mohli mít učitelé na školách typu Hollarka, Hellichovka…(=u­mělecké střední školy/odborné vysoké školy) Chtěl bych učit nějaký odborný předmět (kresbu, počítačovou grafiku…) dostal jsem se na pajdák na Karlovu univerzitu obor výtvarná výchova, ale zjistil jsem, že to pro mě moc není, protože se to spíše zaměřuje na základní a střední školy, kde se výtvarka nebere tak „profesionálně“. Přemýšlím o tom, že bych odešel jinam, ale nevím kam. Nejspíš AVU/UMPRUM/umělecká škola Ladislava Sutnara…?
Jde mi o to, jestli se tímto způsobem lépe uplatní magistr umění než „obyčejný pedagog výtvarky“.
Budu moc vděčný za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
Lamalam

To nevím, ale kdyby mě to extrémně zajímalo, zřejmě bych se zeptala přímo na oněch školách. Tady ti asi nikdo kvalifikovaně neodpoví.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by bylo nejlepší absolvovat AVU nebo UMPRUM
a potom si doplnit pedagogické minimum.