Jak se stát odhadcem či soudním znalcem v oboru starožitnosti?

Nejlepší odpověď
Luss

Nize je zakon o jmenovani soudnich znalcu. V danem oboru musite mit urcite nejake vzdelani, ale hlavne praxi a odborne znalosti ziskane zkusenostmi. Pro tento obor je dle meho nazoru idealni VŠ – Filozoficka fakulta obor Dejiny umeni + rekvalifikacni kurz/y „staroztinik“, protoze na VS zadny takovy obor neni. Tento kurz je 4lety a nabizi ho Asociace starozitniku. Ale jen na zaklade jejich absolvovani (nebo vzdelani z VS) vas urcite soudnim znalcem nejmenuji. Temi byvaji jmenovani (napr.v lekarstvi ale i jinych oborech) ty nejvetsi kapacity v CR. Pokud to chcete delat, ceka Vas asi dost let prace, ale urcite to je mozne!

Zdroj: http://www.zna­lectvi.cz/doc­s/zakon.php