Džanička

Jak se správně vyslovuje „&“?

Nejlepší odpověď
PostApMan

Myslím že „&“ je snad zkráceně „and“, nebo ne?
Já si to vždycky myslel, takže bych to vyslovoval jako „and“.

Další odpovědi
Jahoda

Souhlasím s PostaApManem.

Také jsem to vždy četla jako „and“. „and“ je anglicky a čete se to „end“ a v překladu do češtiny je to „a“.

Jinak ale musím říci, že já to občas čtu jako to normální „a“.
Doplňuji:
Jen by mne velmi zajímalo, co má znamenat odpověď uživatelky 3jiki. Jaké „ý“? Neraďtě Džaničce, co není pravda a zbytečně ji neplteťe.
Díky

DusanOrlik

Správně!Tento znak je pod písmenem A v angličtině AND

Fred

Pri cteni to klidne ctete jako and, ale samotnemu znaku & se rika ampersand (cteno ámprsant).

ReHu

Já si vžycky myslela, že to znamená a (+)( tedy vyslovuji end) společník. Např ve firmě.

Miroslavst

Pokud si nevíš s něčím rady, zkus pomůcku. Najdi si-vzpomeň si na něco co znáš nebo jsi viděla.
Já viděl Black & white Black je černý, jako ten blekota, white je bílý jako white house-bílý dům a společně je to černý A bílý nebo jak to říkáš u té whisky blekendwait. Black end white.

3jiki

ý

Michal

and,a se vyslovuje v kombinaci s e.

anonym

hned první slovo na příslušné stránce wikiny

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Am­persand