tyna94

Jak se říká tomuto odvětví?

Zdravím
Prosím o pomoc, překládám odborný text z NJ a narazila jsem na výraz Leonische Industrie… Nevím, jak to přeložit, ale přečetla jsem si o tom, že je to odvětví/druh hedvábnického průmyslu, kde se využívají měděné dráty. Napadlo mě, že by tu mohl být třeba někdo od fochu, kdo by věděl, jak se tomu říká v češtině…

Nejlepší odpověď
Agneta

Původně je to „lyonský průmysl“ (textilní) z francouzského města Lyon. S touto technikou přišli do Německa před 300 lety Hugenoti (francouzští protestanti, luteráni).
Přeložila bych to jako „lyonský drát“ (zvláštní technika pro nejkvalitnější látky se zatkaným zlatým apod. drátem).