Babsi

Jak se říká mužské múze?

Je normální když muži umělci mají nějakou inspiraci v ženě, a ta je pak jejich múza, ale jak je to u žen když mají inspiraci v muži? To se říká jak? Múzák to asi totiž nebude… :D

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou to stejně tak múzy. Fungují pro obě pohlaví
Doplňuji:
Můza neni inspirace v ženě, ale spíše nápad

Další odpovědi
myšpulín

Když Múzy jsou dcery Dia, tak by to mohl být Apollón – syn Dia – bůh slunečního světla (dále bůh věštby, básnictví, výtvarných umění, hudby, pořádku, moru i uzdravení, lukostřelby…); patron vědy a vůdce Múz.

Zdroj: http://web.qu­ick.cz/iveta_kul­hava/Ref_RecB­.htm

led

Vzhľadom na to, že v starom Grécku umenie ovládli muži, v tvorbe im pomáhali nesmrteľné ženy – Múzy.
Tých málo žien, ktoré umelecky tvorili sa museli spoľahnúť na pomoc smrtelníkov.
Takže už len z toho vidno:
keby nebolo žien, nebolo by ani umenie 🙂

arygnoc

jako chlap tvrdím, že není možné, aby jsme k něčemu inspirovali – a 99% žen mi to jistě potvrdí.

hanulka11

To je těžké asi idol

kiticka951

múzák :D

kosaaaak

mužské múze se říká MŮŽA, zkráceně muž, čili my muži jsme vlastně inspirací

lexx

muzikant