vítek

Jak se, prosím, jmenoval pořad v TV z rok 1990–1996 (?) o počítačových hrách (C64, Atari a tak)?

Děkuji…
…ano, byl to"špatný vliv- Bad Influence" a určitě se to na nás podepsalo :)

Nejlepší odpověď
Edison

Mám to!!!!

Pořad se jmenoval Počítačová dilemata.

Na konci je začátek toho přenosu.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-AivaG8gtB8

Další odpovědi
jáára

Vím, na co se ptáš. Na konci byl program k záznamu ( nahrát na kazetu ).

aliendrone

No, protože paměť dronů je lepší a vyspělejší (pochopitelně! ;) :D), než ubohých obyčejných lidiček, tak si vzpomínám na pořad „Bad Influence“! ;) :D :D Tenkrát toho (v první polovině devadesátek) moc nebylo – je to on? ;) :)

Roman71

No, taky si ten pořad pamatuji. V té době jsme měli v učilišti kroužek výpočetní techniky a na osmibitech jsme se něco nahráli. Programy k záznamu na kazetu byly určeny primárně pro Sinclair ZX Spectrum.

Edison

Jsem to chtěl vylepšit, přitom jsem to podělal… Takže tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=47IK4GAm­beg

Edison

A bylo to v r. 88. 😁

Edison

A jen tak pro doplnění… podobnou „distribuci“ provozoval už Československý rozhlas v r. 86. V nočních hodinách pořad „výhradně pro počítače“. 😁

Edison

Aliendrone, určitě ne… Ani tehdy ještě nebylo zvykem dávat českým populárním pořadům české televize anglické názvy.

aliendrone

Myslíš? ;) :D :D
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mjkHuy7QWJ0

vítek

Ano to je ono ,tisíckrát děkuji. Máš pamatováka.

aliendrone

Rádo se stalo! :)

Venkoncem normálka, jsem totiž Aliendrone překrásný, úžasný a skvělý, kdepak na mě nějaký Edizón, kterému nepomůže ani jeho vlastní žárovka, aby se mu rozsvítilo! ;) :D :D

Ale… MOŽNÁ v tom má prsty Kepler, potažmo jeho Megacloumák! Hmmm, činí se nám ten ctižádostivý chlapec, je jasné, že s takovou pouhým kandidátem na zločince dlouho nezůstane!!! ;) :D :D

Edison

A to je jako český pořad? A kde je to „posílání programu“ při titulcích? My se tu bavíme o pořadu české televize, ne o nějakém převzatém. Probíralo se tam programování, diskutovalo nad úsekama kódu v basicu a podobně.

aliendrone

No, je to „trochu jinak“! To TY se tu bavíš o „českém pořadu z ČT z 2. poloviny osmdesátek“, nicméně otázka byla na TV pořad o hrách z první poloviny devadesátek, což NENÍ to samé. ;)

To se mi snad jenom zdá – že Kepler poslal vzorek svého Megacloumáku nejen led, ale i tobě? ;) :D :D

BTW – v tom videu z tvého odkazu v odpovědi v čase cca 1:50 – to je BOULDER DASH!!! Proboha, co jen jsem zničil joysticků při téhle bejkárně! Normálně mi skoro ukápla nostalgická slzička!! :)

Edison

Tak nejřív jsem taky nebyl schopen to správně časově zařadit. Ale download byl právě v tomhle pořadu a ne v tom „hernim“. Ale to tam doplnil až Jáára… Takže asi tak…

aliendrone

;) :) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=y-EM-Dg6QMA&feature=y­outu.be&t=109

Edison

Ještě, že to mělo ty vobrázky dole.. Výslovnost příšerná… 😁

Edison

Nebylo to součástí Magionu, nebo Vegy?

jáára

Si nejsem jistý, ale spíš ne.

vítek

Myslím že ne,ale jistotu nemám. Pamatuji si , že odpoledka nám končila v 16 hodin a ze školy jsem musel dost běžet ,abych to stihl :) ,bylo to tedy v úterý nebo čtvrtek.

Edison

To by tak odpovídalo tý Veze. Magion byl, myslím, ve středu.

jáára

Byl nejdřív Magion s Rosákem a pak ho zrušili a byla Vega se Slávkem Hrzalem. Tenhle pořad, který hledáme, byl něco mimo. Něco jako „dnešní“ „Gamepage“. Ale tenkrát to bylo o těch kazetách a ti bohatší už měli 286ky a 5/4" diskety

Edison

Jj… Vegu uváděl i Standa Hložků. Magion i Jančařík. Vega nebyla následníkem, ale spíše sestrou. V určitém období se vysílání překrývalo: Magion ve čtvrtek, Vega ve středu.

jáára

asi jo, ale to je tak dávno…

Complex

? :D

Complex

? :D

Edison

Perfektní otázka… Taky si ho pamatuju…

Complex

No jasně. Už vím. :)