garibaldi

Jak se přezdivá Pařížské mírové konferenci ?

Nejlepší odpověď
annas

Pařížská mírová konference = Versailleská mírová konference.
Doplňuji:

Ad Arygnoc, otázka zněla Jak se PŘEZDÍVÁ Pařížské mírové konferenci ?

Je jasné, že versailleská mírová smlouva je jedna z pařížských mírových smluv uzavřených roku 1919 jako výsledek šestiměsíčního jednání na Pařížské mírové konferenci, která oficiálně ukončila první světovou válku mezi Centrálními mocnostmi a Státy Dohody. Moderní dějiny uvádějí rovnítko, takže se jí říká Versailleská (Pařížská) mírová konference 1919–1920.

http://www.moderni-dejiny.cz/cla­nek/versailles­ka-parizska-mirova-konference-1919-1920/

Další odpovědi
arygnoc

ad annas:

to rovnátko by som tam nedával, na parížskej konferencii (18. 1. 1919 – 21. 1. 1919) sa vypracovali podmienky neskôr uzavretej Versaillskej zmluvy (podpísaná 28. 6. 1919), teda Versaillska zmluva vychádzala z dohovorov na parížskej mierovej konferencii.

led

Všeobecne sa uvádzajú obidva názvy Výsledky Parížskej mierovej konferencie sa premietli do Versaillskej zmluvy. Bez Paríža by nebola Versaill. Z toho historicky vznikla aj tá paralela oboch akcií.

arygnoc

áno, je to iba paralela, ale nie rovnosť.