Ganymede

Jak se přesně jmenuje povolání člověka, který pracuje s autistickými dět­mi?

Kdy se jim věnuje, pomáhá s terapií a nebo se věnuje i jinak mentálně postiženým dětem?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
nyjono

Konkrétní povolání se nijak nejmenuje.
Většinou vystudovali pedagogickou školu se speciálním zaměřením.
Takže nejspíš speciální pedagog.

Další odpovědi
Kepler

Musel by to být multi odborník, postihující všechny aspekty autismu a takový asi neexistuje. Problematikou autismu se zabývají speciální pedagogové, psychiatři a zapojují se též vychovatelé – terapeuti.

Lgee

Autisťák.