barnajka

Jak se pozná zánět svalu? Jaký typ bolesti to je?

Mamka má ostrou, vystřelující bolest – ne pořád, ale občas se jí to objeví při chůzi, někdy při prudším pohybu, při došlapu. K doktorovi zatím jít nechce :)
Nemá někdo tip, o co by se mohlo jednat? Díky moc

Nejlepší odpověď
hanny 2

Nepíšete kde přesně noha bolí,mohlo by se jednat o zánět svalu,šlachy apod.,může to být ale i od páteře.Bolestí které souvisí s páteří je opravdu mnoho a nikdy byste je nespojovala.Ať jde mamka k lékaři,prášek od bolesti nic nevyřeší!

Další odpovědi
Rolotr

Opravdu se nabízí řada důvodů, ale zánět svalů je nejméně pravděpodobný. ale: porucha prokrvení končetin (tzv. klaudikace – bolest nohou při chůzi), teoreticky pokročilá osteoporóza, kde by však asi bolest byla i v klidu a v obou nohách, zánět šlach. Pokud bolest vzniká při došlíápnutí na plosku nohou, pak by mohlo jít o tzv. Homansův příznak, upozorňující na zánět žil (otok je či není?). Teoreticky připadá do úvehy porucha stability páteře a útlak míšních kořrnů s propagací do dolní končetiny (kam přesně bolest vystřeluje?). Ve shodě s kolegy se domnívám, že ortopedovi, či angiologovi se nevyhne.

arygnoc

babička to měla taky.
Za 14 dní jsme šli na pohřeb.

Doporučuji návštevu u lékaře, může se jednat i o náběh osteoporózy s hrozící zlomeninou krčku stehenní kosti.

Anizbor

Snad nebude tak zle,zánět by se snad měl projevit na určitém místě,jak nepomůže lék proti bolesti,tak raději zajit k lékaři.