Mrixy

Jak se postarat o motýla?

Zdravím, do domu mi vletěl motýl, a je mi líto ho nechat zemřít (pustit ven na mráz), takže ho mám ve sklenici. Jak mu můžu poskytnout potravu aby nezemřel?

Odpovědi
Dochy

zvonisek: Motýl už se nezakuklí. Cos měla z přírodopisu?

Jako potrava možná cukrová voda, nebo nějaké sladké ovoce, ale nevím nevím. Možná zjistit co přesně je to za motýla, jak přezimovává. Normálně motýl po vylíhnutí moc života nemívá, některé druhy pokud vím ani nepřijímají potravu, vykonají „to co musí“ a pak uhynou.

zvonisek

Musel byste mu nabídnout čerstvé květy, teď je asi neseženete. Dále potřebuje slunce. Ve sklenici se domnívám, že vám zemře také. Jediná jeho šance by byla, kdyby se zakuklil.

Dochy:
Vidíte, jak jsem blbá, samozřejmě se motýl nezakuklí, to umí jen housenka. Někdy člověk rychleji píše, než myslí. Z přírodopisu jsem měla 1, ale už je to mnoho let, co jsem že školy. Mezitím 3 roky vyučení, potom 4 roky maturitní obor a teď VŠ.

GM

Dej mu nakrájené sladké ovoce, aby mohl sát šťávu.

JežíšKristus

Tak ho netýrej a pusť ho ven

zjentek

Dej hio někde na krov, do chladu a temna. Musel tam vletět již mnohem dříve, takže je třeba vrátit jej přesně tam, kdes ho našela a dopřát mu klid, ať neplýtvá energií a nezemře únavou. Za takových podmínek na jaře odletí, cucne si kdesi šťávy, spáří se a pojde. Možná se ti vrátí a umřne ti tam, kde zimoval.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.