Avatar uživatele
Mrixy

Jak se postarat o motýla?

Zdravím, do domu mi vletěl motýl, a je mi líto ho nechat zemřít (pustit ven na mráz), takže ho mám ve sklenici. Jak mu můžu poskytnout potravu aby nezemřel?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1171 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

zvonisek: Motýl už se nezakuklí. Cos měla z přírodopisu?

Jako potrava možná cukrová voda, nebo nějaké sladké ovoce, ale nevím nevím. Možná zjistit co přesně je to za motýla, jak přezimovává. Normálně motýl po vylíhnutí moc života nemívá, některé druhy pokud vím ani nepřijímají potravu, vykonají „to co musí“ a pak uhynou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zvonisek

Musel byste mu nabídnout čerstvé květy, teď je asi neseženete. Dále potřebuje slunce. Ve sklenici se domnívám, že vám zemře také. Jediná jeho šance by byla, kdyby se zakuklil.

Dochy:
Vidíte, jak jsem blbá, samozřejmě se motýl nezakuklí, to umí jen housenka. Někdy člověk rychleji píše, než myslí. Z přírodopisu jsem měla 1, ale už je to mnoho let, co jsem že školy. Mezitím 3 roky vyučení, potom 4 roky maturitní obor a teď VŠ.

Upravil/a: zvonisek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Dej mu nakrájené sladké ovoce, aby mohl sát šťávu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Tak ho netýrej a pusť ho ven

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Dej hio někde na krov, do chladu a temna. Musel tam vletět již mnohem dříve, takže je třeba vrátit jej přesně tam, kdes ho našela a dopřát mu klid, ať neplýtvá energií a nezemře únavou. Za takových podmínek na jaře odletí, cucne si kdesi šťávy, spáří se a pojde. Možná se ti vrátí a umřne ti tam, kde zimoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek