Kai

Jak se podává daňové přiznání, jestliže jsem student?

V jedné práci mám Dohodu o provedení práce (300 hod./rok) a v druhé práci mám dohodu o pracovní činnosti (20 hod./týden). V DPČ mám podepsané růžové prohlášení.
Klasicky se mi strhávalo zdravotní i sociální na obou dohodách + daň u DPČ.
Měla by firma, kde mám DPČ udělat danové přiznání? Mám firmě doložit nějaké potvrzení o výdělku z DPD? Mělo by se mi něco vracet na daních?
Děkuji mnohokrát.

Odpovědi
ivzez

Pokud se z obou zaměstnání odváděla zálohová daň,
nesmí ani jeden zaměstnavatel provést roční zúčtování
daně z příjmu, musíte sama podat daňové přiznání.

K daňovému přiznání musíte přiložit potvrzení o zdanitelných
příjmech a odvedených zálohách daně od obou zaměstnavatelů.

Kdybyste zaměstnání měla postupně (kdyby nešlo o souběh),
mohl by Vám poslední zaměstnavatel z kalendářního roku provést
po skončení roku roční zúčtování.

K tomu by od Vás potřeboval písemnou žádost o provedení zúčtování
a výše zmíněná potvrzení od předešlých zaměstnavatelů.

PS:
Co studujete?

_______

Doplňuji:

Žádost i potvrzení by zaměstnavatel musel mít do 15. února.