Lukynxd

Jak se počítá tohle: „Od 1bytového čísla 1100111 odečtěte 1bytové číslo 10101010.“?

Doučuji se látku, kterou jsme brali v září. Ale nedokážu pochopit tohle cvičení.

3.Od 1bytového čísla 1100111 odečtěte 1bytové číslo 10101010.

Jak se počítá tohle? Já pouze umím to, když mám 1bytové číslo, ale 8 čísel a ne 7. Jsem zmatený

Nejlepší odpověď
Alesh

A tento pán ti to nedokáže vysvětlit? 😉

Zdroj: https://youtu­.be/SzWSngW1-_4

Další odpovědi
Dochy

nejspíš chyba v zadání (podle mně tam jedna jednička chybí).
Jinak stejně jako v desítkové soustavě si můžeš doleva přidat nulu. Ale v tom případě musíš vědět jaký způsob kódování záporných čísel používáš. ale v tomto případě by došlo k přenosu, na 8b se nevejdeš. Podle mně opravdu u toho prvního čísla chybí jeden bit a určitě to nebude úvodní nula.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

orwell

Alesh: myslím si, že pán tam předvádí docela dobře nepřipravenou přednášku a navíc tam má chybu.

Alesh

nevím, nekoukal jsem…