dal7

Jak se počítá relativní odchylka?

Zadání zní:
„Změřili jsme objem tělesa a jeho hmotnost, dostali jsme tyto výsledky: V=(2,52±0,03)cm3, m=(20,6±0,1)g. Určete odchylku a relativní odchylku hustoty tělesa.“

Vůbec si s tím nevím rady, byl by někdo ochotný mi napsat, jak se postupuje?

Dík moc!

Nejlepší odpověď
mosoj

Z jednoho měření nic nespočteš. zajisté máš měření více.
Relativní chyba je poměr absolutní chyby ( odchylky) ku skutečné hodnotě, vyjádřené v %.

http://home.pf­.jcu.cz/~kriz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=226:chy­bymer&catid=55:fpr1&­Itemid=27

Další odpovědi
quizzi

Při dělení dvou neúplných čísel se sčítají jejich relativní chyby.

Lamalam

Relativní odchylka se z jednoho měření NEDÁ spočítat! Musíš měřit vícekrát., poté si spočítej aritmetický průměr jednotlivých měření, pak odchylku, z ní průměrnou odchylku a nakonec relativní odchylku. Tu zjistíš tak, že průměrnou odchylku vydělíš aritmetickým průměrem a vynásobíš stovkou.