Stříbrný

Jak se počítá počet obyvatel v dané zemi? Co je podmínka?

Opět mne zaujal článek, že je nás více, ale ne díky porodnosti, ale migrantům.
https://www.novinky.cz/…
Podle mne by se měli počítat jen lidé, kteří se zde narodili a mají zde trvalé bydliště. No s tím bydlištěm se nemusí brát doslova. Ale někdo tady bydlí 50 let, má doklady, práci, rodinu - prosím, toho počítejme. Jsou tu lidé, kteří zde pracují a jsou cizinci. Za jakých podmínek se budou počítat Ukrajinci, Vietnamci a jiní, jako obyvatelé Česka? Musí mít vyplněné doklady, tedy úředně OK a být hmotně zabezpečen? To pak řeší policie. Setkal jsem se s tím, že po pár lidech šla Cizinecká policie, to na okraj. Tak třeba Vietnamci tu prodávají, bydlí a ty budeme počítat. A nějací migranti se Sýrie, kteří jsou na ubytovně, které živíme. Ti se také počítají do obyvatel? Když já poletím do nějaké země a budu tam několik dní, zrovna když budou sčítat lidi a každý bude muset se toho sčítání účastnit jednou a jednom jednou, třeba nějakým kódem a za to dostane nějaké potvrzení, tak já a další, kteří tam v tu dobu budou, změní počet obyvatel. Takže tomu moc nerozumím. Podle toho průzkumu nás bylo koncem minulého pololetí 10 608 641.Ale fyzicky tady může být i 11 000 000 lidí. Děkuji.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Informace o metodice jsou na webu ČSÚ, který tu statistiku připravuje (viz odkaz). Jde o všechny lidi, kteří mají v ČR trvalé bydliště, a to bez ohledu na státní občanství. Dočasní cizinci se započítávají, pouze pokud mají vízum nad 90 dnů nebo udělený azyl (těch je minimum, ročně řádově max. stovky).

Zdroj: https://www.czso.cz/csu/czso/p ocet_obyvatel_m

Další odpovědi:

Zlatý

Každá země má svá pravidla pro udělování občanství.
Podle mne (jen odhad) se počítají lidé s občanstvím.
Netuším, jestli i ti, kterým byl udělen azyl, ale občanství ještě nezískali.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2655
Zlatý ivzez 1560
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 728
Zlatý led 668
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 520
Zlatý marci1 513
Zlatý Kepler 506
Zlatý annas 471

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.