Weroniq

jak se pizza z Itálie dostala do Ameriky?

jakto že pizza se stala v Americe tak populární, že tam mají tolik řetězců a vedle hamburgerů to tam mají pomalu jako národní jídlo, přitom původem italské?

Nejlepší odpověď
annas

Pizza se dostala do Ameriky v 19. století. Přivezli ji s sebou italští vystěhovalci, kteří opustili velice chudou Neapol. Nejdříve si pizzu pekli Italové pro sebe. Až v r. 1905 otevřel první pizzerii italský přistěhovalec. Upekl tradiční neapolskou pizzu s rajčaty a mozzarellou. Zachutnala.

Dnes se upeče v Americe takové množství pizzy jako v Itálii.

Více podrobností v odkazu

Zdroj: http://books.go­ogle.cz/books?id=mTSut­n6VZwcC&pg=PA5&lpg=PA5&d­q=jak+se+dosta­la+pizza+do+A­meriky&source=bl&ot­s=BjDsNm_IDm&sig=XjUt­fLrVHqWIv38YGe­XAxWwjMn4&hl=cs­&ei=5ZmOTpa7JcPzsgbE­upkC&sa=X&oi=bo­ok_result&ct=re­sult&resnum=3&ved=0C­CkQ6AEwAg#v=o­nepage&q=jak%20s­e%20dostala%20piz­za%20do%20Ame­riky&f=false

Další odpovědi
Drap

Pčivezli si ji tam italští přistěhovalci

Itter

Stejně jako se k nám dostane výrobek z Koreji – doveze se. A na popularitě získala podle mně tím, že ji lze stejně jako hamburger sníst na stojáka. Je to stejné jako s automaty na Coca-Colu.

mojitek

Myslíte tu nadýchanou od Pizza Hut?

..napsal jsem snad něco špatně???