Jak se pise referat o knize?

Nejlepší odpověď
annas

Například Referát o knize

ÚVOD – Autor, název, doba vzniku, ze kterého vydání vychází referát, kdo dílo přeložil do češtiny)

STAŤ
Informace o autorovi – kdy žil, ke kterému proudu a směru patřil
Téma knihy, okolnosti vzniku, čím se autor inspiroval, co měl v úmyslu nám sdělit; pokud jde o sborník povídek – čím jsou spojeny, jaká mají témata, jak jsou uspořádány (kompozice knihy)
Podrobnější seznámení s obsahem – NEPLÉST S VYPRAVOVÁNÍM DĚJE! (maximálně 10 větných celků
Charakteristika důležitých postav!!!!!! Charakteristika musí být nepřímá
Smysl příběhu – důležité, nezapomenout!!!
Vlastní hodnocení – jak se nám líbily myšlenky, které dílo vyjadřuje. Jak se nám líbil způsob, jakým je dílo napsáno – např.: Autor vypráví děj napínavě (zdržuje zbytečnými popisy – nudnými úvahami – nemá to vůbec děj – děj je nesrozumitelný, zmatený….)
Autorův styl – je osobitý – neutrální; píše nudně – vtipně – živě …
Autor se vyjadřuje konkrétně, jasně x obrazně, v metaforách x příliš složitě x jazyk je příliš knižní x jazyk je blízký hovoru x autor využívá slangu…

ZÁVĚR
Co mi kniha poskytla – informaci – čtenářský zážitek
Doporučuji ji i ostatním – už nikdy nic takového nechci ani vidět
Nepochopila jsem, k čemu to je.

Jak se zmínila Popelka, určitě Vám učitel řekl, co do referátu patří.

Budete-li hledat, na internetu najdete určitě návod, jak se referát píše a co v něm má být.

Další odpovědi
1popelka1

Já když měla psát referát o knize, můj profesor požadoval obsah knihy, popis-rozbor postav, můj názor na knihu – co se mi líbilo, nelíbilo, jakým je psaná jazykem…
Učitel určitě řekl, jak by měl referát vypadat, proto se více nebudu rozepisovat…