Jak se operuje fimoza ?

Nedávno na to tu byla otázka, mě spíš zajímá jak se to operuje.
Když má muž problémy přetáhnout předkožku přes žalud př stopoření,
to mu při operaci kvůli tomu odstraní celou předkožku a bude mít obřízku?
Nebo předkožku jen zkrátí a nějak roztáhnou aby při stopoření šla v pořádku přetáhnout?

Odpovědi
Gestas

Ufiknou ti část kůže, která předkožku kryje. Při ztopoření ji pak nejde přetáhnout. Sám tento zákrok mám.

autacek

Pokud jde předkožka přetáhnout v klidovém stavu, může léčba spočívat v pouhém cvičení, roztahování, které dospívající jedinci provádí s oblibou. Čím víc cvičení, tím dřív se problém eliminuje.

Pokud by byl třeba operační zákrok, tak se použije skalpel, použij vyhledávání na internetu.

Drap

Případ od případu to může být jiné. Někdy se skutečně dělá obřízka.