Kelt

Může žena provádět cvičení pro muže a muž cvičení pro ženu?

Na youtube je možné najít mnoho cviků, které můžeme provádět doma ve svém volném čase a nemusíme za to platit a být závislí na tělocvičně, kde se jako začátečník můžeme stydět. Některé cviky nám mohou připadat ze začátku těžké, nezvládneme je, ale určitě najdeme cviky pro stejné svalové skupiny jak pro muže, tak pro ženy, které nám připadají v dané chvíli vhodnější z nejrůznějších důvodů. Je lepší cvičit něco, než necvičit vůbec, ale platí jednoznačně, že když je někdo muž, musí cvičit cviky pro muže, a když je někdo žena, tak musí cvičit cviky pro ženy. Neznamená to, že žena bude zvedat těžší závaží než muž, nejde o emancipaci ani o nic jiného. Síla,intenzita, prožitek. Děkuji

Nejlepší odpověď
Anikitos

Klidně můžou.

Záleží taky, čeho chce dosáhnout ten, kdo cvičí (proto to nejde jednoduše rozdfělit na cvičení pro muže nebo pro ženy):
— Zhubnout
— Nabrat svalovou hmotu
— Nabýt pružnost, elestičnost
— „Jen“ být fit a zdravý
— Zpevnit své tělo a posílit „vnitřní svaly“ a stavbu/držení těla
— Zlepšit reflexy (to už je spíš sportování – nějaké hry – než přímo cvičení/posilování)
… … …

Je lepší se jakkoli hýbat a alespoň se o něco pokoušet, než nedělat vůbec nic.

Jinak spousta žen necvičí jen proto, že věří, že se jim tím nabere (svalová) hmota a budou vypadat mužně. To ovšem vůbec není pravda: na objemový růst je třeba cvičit „silově,” přidávat váhy (na činkách/na strojích) prostě zvyšovat náročnost a hlavně dobře (opravdu hodně) jíst = hl. potraviny bohaté na bíloviny (proteiny) a to všechno chce čas. Takže ženy, které cvičí normálně s čínkami atd. nenabírají svalovou hmotu, ale stávají se fit.

Teď mě vlastně ani nenapadá, jaké jsou typické mužské a ženské cviky – protože každý cvičí všechno, jak muži, tak ženy. Jedinou výjimku jsou tak možná břišní tance, ale jinak cviky jako takové jsou pro všechny stejné (ženy je možná někdy můžou provádět trochu odlišně, což ovšem neznamená, že jsou prováděny správně. Tím myslím např. takové polokliky, které nejsou vůbec účinné. Ženy mají dělat úplně stejné kliky jako dělají muži a totěž to platí pro všechny cviky).

Stydět by se nikdo neměl. A obzvlášť, když se snaží se sebou/pro sebe něco dělat. Do posiloven se přece nechodí předvádět, ale chodí se tam, aby člověk něčeho dosáhl. Každý nějak začínal (nikdo přece nemůže od někoho očekávat, že i když je ve fitku první den, že musí hned vypadat jako Schwarzenegger).

„Smát se tlustému člověku ve fitku, je jako smát se nemocnému v nemocnici.”

BTW to jediné rozdělení na cvičení pro muže a pro ženy je asi v tom, že ženy cvičí totěž, co muži, ale ne s velkými váhami (jsou i takové – těm ale záměrně jde o nárůst svalů) a třeba ani ne s takovou intenzitou … zktátky si ty cviky někdy zjednodušují, zlehčují.

Další odpovědi
Drap

no žena může cvičit cviky pro muže a naopak. Je lépe cvičit cokoli než nic

Lukáš Rusek

Může každý fyzický zdravý bez ohledu na pohlaví, rasu atd… Je tu rovnoprávnost ne? Tak se jí řiďme.

aliendrone

Jasně, že žena může „dělat cviky“ pro muže. Třeba když přivezou uhlí apod., to může dokonce i VYNDAT ruce ze dřezu na nádobí! ;) :D :D

Jedině led tak nemůže činit, protože by se jí vzbouřily succuby (popřípadě latinsky succubi), které pravidelně vysílá na zjentka, aby ho chudáka trápila! Aktuálně Milou Kunis! ;) :D :D :D ;)

Sonka Pop

Hele, já nad tím taky uvažuju, ale mám strach, že po čase mi bude doma jenom stát. Nebo co myslíš? Nebo jak to máš ty? Jsi na něm pravidelně?