Janula

Jak se odhlásit z registru dlužníků

Nejlepší odpověď
elkon

Zaplatit dluhy.

Další odpovědi
marci1

Co dělat, abyste se zbavili záznamu?

Jestliže nechcete, aby v registrech zůstaly údaje o vašich pohledávkách, musíte začít tím, že je kompletně splatíte, a to včetně úroků a všech poplatků. Pokud nevíte, která společnost vás nahlásila, můžete si zažádat o výpis z registru, a tak to snadno zjistit. Teprve poté můžete začít podnikat kroky, které povedou k odstranění vašich pohledávek.

Od společnosti, u které jste dluh zaplatili, si vyžádejte písemné potvrzení o bezdlužnosti, vypovězte smlouvu a odvolejte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Jakmile bude váš závazek vůči společnosti přerušený, můžete požádat daný registr o odstranění vašeho záznamu.

Pokud váš záznam v registru navzdory vaší žádosti zůstal, můžete požádat Úřad pro ochranu osobních údajů, aby tuto situaci napravil, nebo vše v horším případě řešit soudně. Nicméně pokud na vymazání záznamu nespěcháte, raději na něj jednoduše počkejte. Registry totiž data po třech až pěti letech samy automaticky mažou.

Je třeba také podotknout, že se do registrů nezapisují pouze negativní záznamy, ale také ty pozitivní. Pokud si vezmete půjčku a od začátku až do konce ji budete bez problému splácet, budou o tom také existovat záznamy. Ty vám následně pomohou získat úvěr, až si o něj budete žádat v budoucnosti. 🙂

https://www.zla­takoruna.info/zpra­vy/uvery/regis­try-dluzniku-co-musite-udelat-proto-abyste-se-zbavili-zaznamu

Mravenec

Registr dlužníků není knižní klub. Jsou tam na odiv vystaveny všechny kusy, které špatně plní pohledávky.