jana91

Jak si nechat nastřelit uši s ohledem na akupunkturní body?

Ahoj, jsem žena, 26 let a chci si nechat nastřelit uši (naušnice a potom možná tunel) Kde si je mám nechat nejlépe a nejkvalitněji nastřelit? Slyšela jsem, že lepší je to u lékaře, který bere ohled na akupunkturní body v uchu, je na tom něco? Předem všem děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
annas

V lalůčku nejsou akupunkturní body. Podívejte se na fotografii ucha.

Ale přesto bych se obrátila na lékaře, který se akupunkturou zabývá, případně někoho jiného, kdo body zná

https://www.ce­lostnimedicina­.cz/devet-lecivych-bodu-na-uchu.htm

"Skutečně, akupunkturní body spojované s různými orgány na ušním lalůčku nenajdete, když už, nacházejí se vesměs na boltci, a to i při jeho vnějším okraji, kde jsou ale občas také k vidění náušnice, alespoň u některých neortodoxních jedinců.

Na druhou stranu ani lékaři neznají žádnou studii, která by dávala do souvislosti nošení nevhodně umístěných náušnic a zdravotní problémy spojené s protnutím akupunkturních bodů. " atd.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/kolik-nausnic-snese-jedno-ucho/

Další odpovědi
Drap

Pokud si to nechceš propichovat sama hřebíkem, tak já osobně bych určitě volil lékaře a to nejenom z důvodů akupunkturních bo­dů.

led

Ľudské ucho predstavuje tvar ľudského embria, určite si mnohí z vás napríklad pri popálení prstov chytili lalok ucha, tým ste aktivovali bod, ktorým ste potlačili pocit popálenia.
doporučujem, všimnite si na obrázkoch https://www.go­ogle.sk/search?q=a­kupunkt%C3%BA­ra+ucho&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0a­hUKEwiC5bjPuY­bUAhWKvRoKHaH9BRUQ­sAQILw zobrazenia akupunktúrnych bodov
Práve preto nie je dobré robiť dierku kdekoľvek v laloku. Lepšie je zveriť svoje ucho a zdravie do rúk odborníka.

pepe88

Mě poprvé v 15ti letech píchali ucho na naušnici svíracím špendlikem měl jsem takovej adrenalin že jsem nic necítil a nic se mi vážného nepřihodilo ani po čase.

nyjono

Ne každý lékař studuje akupunkturní body.
Klidně se zeptej v tetovacím salónu, jestli to řeší a uvidíš reakci.
Zajímej se také o doporučení na ten který salon.
Lékař není záruka kvality. Některým jde, jak jinak, o peníze a toto není velký kšeft.
Nedávno má známá přišla z tohoto důvodu o zub.