N. a D.

Jak se nazývají černovlasí lidé?

Zdravím!
Jestliže existují „přezdívky“ pro lidi s různými barvami vlasů (blond – blondýn/a, hnědé – brunet/a, zrzavé – zrzka, zrzek), je také nějaká přezdívka podobného typu pro lidi s černými vlasy?

Odpovědi
magorvkleci

Já myslím, že pod brunety se běžně zařazují i černovlasí lidé, jakkoli „brun“ je ve francouzštině „hnědý“. Nápadné černým vlasům se říká „havraní“.
Ale třeba i Mona Lisa (La Joconde) je ve francouzštině „brunette“.

elkon

Nerozlišuje se hnědá a černá. Obecně, tmavá je bruneta, světlá blond.

zjentek

Tak snad černovlásky (stejně jako zrzky a blondynky).

S jakou konkrétní pletí? Taky to mohou bejt obecně čmoudi!

paul1

Já jsem si před mnoha a mnoha lety jednu černovlásku bral. Později se přebarvovala na blondýnu, také jí to slušelo. Takže černovláska. U mužů nevím.