JájsemRaibek

Jak se nazývá zařízení, které obstarává pohon u zemědělských strojů?

Nemohu si vzpomenout na název zařízení, které obstarává pohon např. u zahradního traktůrku – sekačky.
Pohon zajišťuje olej, který je čerpán čerpadlem právě do tohoto zařízení. Z tohoto důvodu se právě nesmí např. při poruše vozidlo tahat nebo tlačit.
Klidně napište i více možností, protože vím, že otázka není zcela jasná. Jakmile to uvidím, vzpomenu si.

Díky.

Děkuji všem za odpovědi. Ano, je to hydromotor.

Nejlepší odpověď
cukrar

Motor od něj převodem na zubové čerpadlo, odtud do rozvaděče a pak k jednotlivým pístům, hydromotorů,, nebo co je třeba ovládat. To jsou ty zemědělské stroje.

U zahradního traktoru (jak který) se řemenem roztáčí rovněž hydrostatická převodovka.

Vozidlo s hydromotorem lze tahat, nelze tlačením nastartovat.

Co konkrétně přesně potřebujete vědět?
Který stroj Vás zajímá?

Další odpovědi
Drap

Otázka je nějak zmatená. Pohon většinou obstarává traktor, pokud nemá zemědělský stroj vlastní motor. Velice často se pohon přenáší pomocí hydrauliky.

marci1

Nemáš na mysli karburátor? 🙂

anonym

Hydromotor, diferanciál, náhon, …

jáára

hydrostatický motor.
A tahat to klidně můžeš. Akorát tím kolem neotočíš

anonym

napadá mě jen hydraulické čerpadlo, které je poháněno motorem a hydraulika potom pohání přes rozdělovač různé části stroje (například hydraulické pístnice)

NexDroid

To vypadá na hydromotor, kdy je spalovacím motorem poháněno čerpadlo, jenž tlakuje olej a dopravuje ho do zařízení, které je olejem poháněno. Prakticky to je jako pumpa s regulačním ventilem a na druhém konci je nějaké oběžné kolo, roztáčené olejem, které je spojeno s hřídelí a dalšími zařízeními.

honza19hk

Hydromotor, používá se nejen u zemědělské techniky ale hlavně u stavební a těžký techniky ( bagry, jeřáby,navijá­ky atd..)