WeeBear

Jak se nazývá stav, když jste opilý/á a máte ‚bludy‘?

Jde například o to, když vedle sebe vidíte např. ohnivé hlavy, imeginární lidi (vidíte je opravdu zcela živě, objímáte je a povídáte si s nimi), slyšíte neexistující hlasy.

Podle všeho nemá jít o to, že prostě jednou přepijete míru, ale je to něco jako nemoc, nebo porucha a má to odborný název, někdo ho už přede mnou použil, ale nezapamatovala jsem si ho. Poradí mi někdo?

Nejlepší odpověď
anonym

Delirium tremens
Doplňuji:
Zdroj:Moje zdravotní karta
😁

Další odpovědi
baghira

delirium tremens

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­lirium_tremens

Drap

Nikdy jsem sice nic podobného nezažil, ale česky se tomu říká „totálně namol“